Terrazza Italia, İtalyan mutfağına yerli dokunuş yaptı

Terrazza Italia, İtalyan mutfağına yerli dokunuş yaptı

24.10.2023 18:08:46

İtalyan geleneğinden süzülüp gelen ve Türkiye’de yerelin çeşitliliğiyle birleşen lezzet portföyüyle Terrazza Italia, yenilenen menüsüyle Zorlu Center Köprü Katında Eataly’nin içerisinde konuklarını bekliyor. İtalya’nın yöresel yemeklerini yeni tekniklerle hazırlayan Şef Claudio Chinali’nin kültürlerarası mutfak deneyimi, Terrazza Italia’da ev konforunda, sıcak ve samimi bir ortamda sunuluyor.

Fine dining dokunuşlara sahip konsepti, samimi paylaşımlarla harmanlayan bir sofra kültürü vadeden Terrazza Italia, yeni menüsünde hayatın tüm tatlarını İtalyan ve Türk mutfağının gelenekleri, sanatı ve kültürüyle yansıtıyor.  Karadeniz çayı ile marine edilmiş kuzu kol “Spalla di Agnello al Tè Nero, Patate Novelle e Piselli”, Çok özel 5 çeşit domatesten hazırlanan “Spaghetti ai 5 Pomodori” gibi çok sevilen seçeneklerini şaşırtıcı aromalarla güncelleyen Terrazza Italia’nın zengin menüsüne, Şef Claudio Chinali’nin özgün yorumlarıyla “This is not a Tiramisu!”  gibi İtalyan’ın geleneksel lezzetleri de yeni pişirme tekniklerini kullanımıyla menüye dahil oluyor. Makarna, risotto ve ana yemek menüsünün yanında sıra dışı “antipasti” alternatifleri sunan yeni menüde 54°C’de pişirilmiş dana bonfile “Vitello Tonnato” da dikkat çeken lezzetler arasında yer alıyor. 

İtalyan ve Türk üzümlerinden alternatiflerle şekillenen seçkin şarap kavı ve köpüklü şarap menüsü ise, damaklardan silinmeyecek bir lezzeti deneyimi için Terrazza Italia misafirlerini bekliyor. Terrazza Italia’nın özel tadım menüsü ise, 5 kadehten oluşan iki farklı şarap eşlikçisi seçeneği ile sunuluyor.

Şef Chinali’nin, “Masaya gelen her tabağın topraktan başlayıp incelikle ve emekle örülen upuzun bir zincirin nihai halkasıdır” düşüncesiyle yola çıkılarak hazırlanan eşsiz lezzetler misafirlerini bekliyor.