Şef Murat Bozok’tan Ferida Brasserie’ye yeni menü

Şef Murat Bozok’tan Ferida Brasserie’ye yeni menü

11.10.2023 12:51:08

İstanbul'da tarihi Fişekhane'de ve Bağdat Caddesi'nde hizmet veren Ferida Brasserie, menüsüne yeni tabaklar ekledi. Şef Murat Bozok önderliğinde dünya mutfağı ile Boşnak lezzetlerini harmanlayan, uluslararası kokteylleri ile de damaklarda iz bırakan marka, yeni sezonla birlikle misafirlerine ikonlaşan tabaklarının yanında yeni tatlar sunmaya hazırlanıyor.

Ferida menüsüne eklenen yeni lezzetler arasında; Odun ateşinde kokoreç, ördek konfi, soka domates, Kovboy Steak olarak bilinen Ferida Steak, kabak çiçekli pizza, el yapımı makarnalar ve Ferida usülü baklava yer alıyor. Şef Bozok, Ferida menüsünde kahvaltı severler için de yepyeni lezzetler üzerinde çalıştı. Pişi altı muhammara, Boşnak kuru etli mini pide ve humuslu Boşnak sucuğu bunlardan bazıları.

Tarladan sofraya

İlk şubesini 2021’de İstanbul tarihi Fişekhane’de açan, kısa süre önce de Bağdat Caddesi’nde misafirlerine hizmet vermeye başlayan marka geçtiğimiz aylarda Bursa Karacabey'de yer alan yerel bir üretici ile el sıkıştı. Organik sebze ve meyve üretimi sertifikasına sahip olan Bursalı üretici, tarlada hiçbir katkı madde olmadan yetişen domateslerini Ferida mutfakları için hazırlıyor. Doğal ortamda yetişen domates ve bu ürünün ham maddesinden elde  edilen soslar makarnalarda ve odun ateşinde pişen enfes pizzaların taban soslarında kullanılıyor.