Şef Murat Bozok’tan Ferida Brasserie için yeni menü

Şef Murat Bozok’tan Ferida Brasserie için yeni menü

13.12.2022 13:35:51

İstanbul’da yeme-içme tutkunlarının uğrak mekanı haline gelen Ferida Brasseri’nin menüsü yenilendi. Şef Murat Bozok imzalı tabakların arasında kahvaltı için Boşnak etli çıtır kruvasan, öğle ve akşam yemekleri için ise mürekkep balıklı ve karidesli Spagetti, içli köfte, Trüf mantarlı pizza ve Ferida’nın ünlü Boşnak usülü mantısı yer alıyor.

Misafir deneyiminde Türkiye’de yeni bir dönemi başlatan Ferida Brasserie’nin menüsü baştan aşağı yenilendi. Bilindik ‘Brasserie’ lezzetlerinin Balkan mutfağının damak çatlatan lezzetleri ile harmanlandığı ve kısa sürede müdavimlerini oluşturan restoranda misafirleri yepyeni tabaklar ve damaklarda iz bırakan lezzetler bekliyor.

Güne erken başlayanalar için çıtırdayan tabaklar

Boşnak etki kruvasan, yenilenen kahvaltı menüsünün yıldızı. Frech omlet, Eggs Benedict ve Boşnak etli yumurta kahvaltı menüsünün yıldızlarından. Formunu korumak isteyen misafirler de düşünüldü; Fit omlet, Granola, Acar Bowl ve Avokado tost, güne hem sağlıklı hem de leziz başlangıçlar yapmak isteyelerin favorileri arasında.

Fine Dining'e 2023 dokunuşu 

Ferida Brasserie’nin bağımlılık yapan tabaklarına bademli karnabahar çorbası, mürekkep balıklı ve karidesli Spagetti, kuru etli Karbonara, Burrata, karides avokado, füme sosis, Steak tartar, Vitello Tonnato, Buffalo karnabahar, keçi peynirli pancar ve damaklarda iz bırakan içli köfte eklendi. Trüf mantarlı pizza ise kısa sürede yeni menünün yıldızları arasına girmeyi başardı. Tüm bu lezzetler, uluslararası imza kokteyller eşliğinde misafir deneyiminde üst sınırlara ulaşıyor. Markanın imza tabakları arasında yer alan Boşnak usülü börek, enfes Boşnak soslarıyla bezenen kuru etli meze tabağı ve neredeyse uluslararası popülariteye sahip olan Ferida Profiterol ise menüdeki yerlerini koruyor.

Şef Murat Bozok, Ferida Brasserie’nin yeni menüsüyle ilgili şu ifadeleri kullandı: “ Lezzetler, yeme-içme alışkanlıkları, beğeniler ve eğilimler tıpkı dünya gibi sürekli değişiyor. Ferida Brasseri’de bugüne kadar dünya mutfağından yüzde 100 alıntılar yapmak yerine yeni reçeteler ve farklı lezzetlerin biraraya gelmesiyle ortaya çıkan tabakları tercih ettik. Yeni menümüzde de farklı lezzetleri aynı tabakta buluşturduk. Yeni lezzetlerimiz mutfaktan çok kısa süre önce çıkmasına rağmen yüzde 100’e yakın olumlu geri dönüşler aldık. Bu tablo bizi mutlu ediyor.”