Olea’da istiridye zamanı...

Olea’da istiridye zamanı...

23.10.2023 11:14:30

İstanbul Boğazı’nın göz alıcı maviliğini, Asya’nın zümrüt yeşilini eşsiz bir manzara ile sunan Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’un İtalyan restoranı Olea leziz yemekleri ve şık sunumlarıyla fark yaratıyor. İtalyan mutfağının en seçkin reçetelerini sunan Olea, bu kez de hayata geçirdiği “İstiridye Barı” ile dikkatleri üzerine çekerek, misafirlerine ayrıcalıklı bir gastronomi deneyimi sunmaya devam ediyor. 

Boğaz’ın en eşsiz güzelliğine ve tarih kokan silüetiyle Asya manzarasına hâkim Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, manzarası kadar bünyesindeki restoranı Olea’nın lezzetli yemekleri ve sürekli kendini yenileyen dinamik yapısıyla da iddialı. 

Her sezon yenilikleriyle misafirlerini bir lezzet yolculuğuna çıkaran Olea bu kez oluşturduğu “İstiridye Barı” ile dikkat çekiyor. Her gün saat 17:00’den sonra servis edilmeye başlanan birbirinden leziz istiridyelerle birlikte oluşturulan deniz ürünleri menüsü deniztarağından, mürekkep balığına, kalamardan kum midyesine kadar pek çok deniz ürünü alternatifi sunuyor. Mürekkep balıklı tagliolini, kalamar, karides, kum midyesi ahtapot, şili biber ve domates sos ile sunulan Tagliolini Neri ai Frutti di Mare, beyaz soslu spagetti, frenk soğanı ve Beluga havyarı ile sunulan Spaghetti al Caviale Beluga, ızgara jumbo kırmızı karides, bisque, gremolata sos ve ızgara kuşkonmaz ile sunulan Gamberoni Rossi alla Griglia ve tereyağında pişirilmiş deniztarağı, şili biberli bezelye püresi ile servis edilen Capesante al Burro menünün en dikkat çekici tarifleri arasında. 

Sezona has “İstiridye Barı”, etkinliklere ve özel toplantılara uygun, lokasyonunun kolay ulaşılabilir olmasının avantajı, keyifli sohbetlere lezzet katan yemekleriyle hem öğlen hem akşamları konuklarını bekleyen Olea, misafirlerine leziz ve eşsiz sofralar vaat ediyor.