Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Köşebaşı Restoran'dan ocakbaşı kültürüne özel vegan menü

Köşebaşı Restoran'dan ocakbaşı kültürüne özel vegan menü

1.12.2021 10:17:23

Köşebaşı, ocakbaşı kültürüne vegan menüsüyle yepyeni bir heyecan getirdi. Adana ve Tarsus mutfak kültürünü, özüne bağlı kalarak çağdaşlaştıran, yerli ve yabancı lezzet severlerle buluşturan Köşebaşı, vegan beslenme konusunda özel reçetelerle hazırlanmış menüler sunuyor.

Köşebaşı, son dönemde dünyada ve Türkiye’de yükselen bir trend olan vegan beslenme trendini lezzetini, tarifini, orijinalliğini bozmadan menülerine yansıtıyor. Kebap konusundaki uzmanlığıyla Anadolu’nun mutfak kültürünü sürdürülebilir bir yemek anlayışıyla İstanbullularla buluşturan restoran, iklim krizinin de etkisiyle önemi gittikçe artan vegan beslenme konusunda özel reçetelerle hazırlanmış menüler sunuyor.

Köşebaşı’nın mutfak ekibi tarafından özenle hazırlanan menüde enginar, üzümlü ıspanak, söğürme gibi başlangıçlardan gavurdağı ve Toros salataya, sebzeli pide ve lahmacundan satır kebaba kadar geniş lezzet seçenekleri bulunuyor. Türkiye’deki 10’uncu şubesini Bodrum Bitez’de açan Köşebaşı, Bitez şubesi de dahil olmak üzere tüm şubelerinde vegan menü sunuyor.

Menü titizlikle hazırlanıyor

Köşebaşı’nın yerelliği merkezine aldıkları menüleri özel reçetelerle hazırlanıyor. Vegan misafirlerin hassasiyetinin farkında olan Köşebaşı, çapraz bulaşmanın önüne geçmek için tedarik sürecinden hazırlığa, pişirmeden servis edilmeye kadar kullanılan tüm ekipmanları ayrıştırmış durumda. Servis süreçlerinde vegan menü siparişleri diğer tabaklarla birlikte taşınmıyor. Müşteri deneyimini yukarıya taşımak için misafirlerin fikir ve önerileri dinleniyor, mutfaktaki hazırlık süreçleri düzenli olarak denetleniyor.

Doğaya ve insana saygı

Hizmet anlayışında doğanın ritmine uymaya ve mevsimselliğe önem veren Köşebaşı, iyi tarım ve karbon ayak izi konusunda da çalışmalar yürütüyor. Üretim olmadan yemek kültürünün olmayacağının bilincinde olan marka, et ürünlerini aile çiftçiliklerinden tedarik ediyor. Her yıl diktiği ağaçlarla karbon ayak izi etkisini en aza indirmeye çalışıyor. Bu toprakların yemek kültürünü yaşatmayı hedefleyen restoran, yenilikçi yaklaşımlarıyla geleneksel mutfağımızı geleceğe taşımak için çalışıyor.