Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Gizia Brasserie, lezzetlerini ve şık ambiyansını Galataport’a taşıdı

Gizia Brasserie, lezzetlerini ve şık ambiyansını Galataport’a taşıdı

14.04.2023 14:59:02

Tarihi yarımadanın en güzel lokasyonunda, boğaza nazır yapısıyla son dönemde İstanbul’un gözde noktalarından Galataport’ta yer Gizia Brasserie; menüsü, imza kokteylleri, tasarımı, konforu, ferah ve izole atmosferiyle konuklar tarafından yüksek ilgi görüyor.

Türk modasına verdiği yön kadar yeme içme sektöründe de dikkat çeken Gizia Group, brasserie konseptindeki üçüncü mekânını Temmuz 2022’de Galataport’ta açtı. Brasserie’nin Galataport’un yanı sıra Nişantaşı ve Fişekhane’de iki ayrı şubesi daha bulunuyor. Bu yıl ise, bir zamanlar donanmaya ait gemilerin inşa edildiği şimdilerde ise kültürel miras olarak koruma altına alınan Tersane İstanbul projesinde Gizia Brasseri’nin açılması planlanıyor.

Tarihi yarımadanın en güzel lokasyonunda, boğaza nazır yapısıyla son dönemde İstanbul’un gözde noktalarından Galataport’ta yer alan Gizia binası içerisindeki brasserie, konumu ve tarihsel dokusu açısından çok şanslı. Dünyaca ünlü lezzetlerden oluşan menüsü, imza kokteylleri, tasarımı, konforu, ferah ve izole atmosferiyle de konuklar tarafından yüksek ilgi görüyor.

Gizia Group bünyesindeki tüm mağaza ve brasserie’lerin mimarı Arif Özden. Galataport’un en ikonik yapılarından biri olan Gizia, giriş kat dahil toplam üç kat ve açık alan kullanımına uygun teras kattan oluşuyor. Giriş kat iki farklı fonksiyonda tasarlanmış; deniz tarafındaki bölüm brasserie kısmını oluşturuyor. Geniş camlar tarihi yarımadanın görsel şovunu sunarken, mekâna özel tasarlanan ahşap mobilyalar sıcak bir atmosfer yaratmış. Özellikle duvar yüzeylerinde bu mekân için tasarlanmış çağdaş minyatür denilebilecek geleneksel ahşap üzeri marküteri tekniğiyle uygulanmış sanat eserleri de oldukça dikkat çekici.

Her tabakta yeni bir deneyim sunuyor 

Galataport Gizia Brasserie’nin menüsü her yaştan, her milletten konuğun konforu ve damak tadı düşünülerek özenle hazırlanmış. Menü; kullanılan ürünlerin devamlılığını sağlamak, yiyecek sarfiyatının azaltılması, mevsimsel ve taze ürünler kullanılması (tüketilen her ürünün mevsimsel olarak zamanında kullanılması, besleyiciliği, tazeliği ve vitamininin korunması) gibi kriterler göz önünde tutularak planlanmış. Mutfak ekibi, dinamik, hijyenik kariyer planlaması yapılan mutfak alt yapısına hâkim 20 personelden oluşuyor.

Menüde Uzak Doğu mutfağından beş baharatlı Pekin ördeği ve Çin mantısı, İtalyan mutfağından taze el yapımı makarna çeşitleri ve odun ateşinde pizzalar, Fransız mutfağından cafe de Paris, steak tartare ve profiterol gibi sevilen lezzetler bulunuyor. Konfi kuzu incik, beş baharatlı ördek, patlıcanlı yoğurtlu kebap ve çıtır karides ise menünün spesiyaliteleri olarak öne çıkıyor. Barında imza kokteyllerin yanı sıra özel bir şarap serisinin de bulunduğu Gizia Brasserie’de her saat sunulan farklı müzikler, yemek ve içeceklere eşlik ediyor.

09.30'da kahvaltı servisiyle güne başlayan mekân, gece 01.00’e kadar hizmet veriyor.