DAZE, Akaretler'de gastronomi, müzik ve sanat tutkunları için açılıyor

DAZE, Akaretler'de gastronomi, müzik ve sanat tutkunları için açılıyor

16.09.2021 17:34:40

DAZE, İstanbul’un tarihi ve kültürel dokusuyla dikkat çeken semti Akaretler’de lezzet tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor. Şehrin yeni buluşma noktası olacak DAZE Akaretler, misafirlerine modern gastronominin ve miksolojinin özgün örneklerini sunarken, bu deneyimi sanat ve müzikle zenginleştiriyor.

Şehrin tarihi ve kültürel dokusunun hissedilebildiği ender semtlerinden Akaretler’de, ekim ayında yeni bir restoran misafirleri ile buluşmaya hazırlanıyor. Tarihsel dokunun sosyal bir parçası haline gelme hedefiyle hareket eden DAZE Akaretler, modern gastronomi ve miksolojinin örnekleriyle misafirlerine kapsamlı bir deneyim sunuyor. Bu deneyimin vazgeçilmez ve önemli parçası olan müzik ise DAZE’in modern ritmini belirliyor.

Butik bir restoran anlayışı ile hizmet vermeye başlayacak olan DAZE Akaretler, bu anlayışı hizmet ve ürünlerin kalitesi ve deneyimli ekibinin sunacağı servisteki özene de yansıtıyor. Pazar günleri hariç 11:00-02:00 saatleri arasında açık olacak restoranda öğle ve akşam için farklı menüler servis ediliyor.

Modern Akdeniz mutfağının sunulacağı menüde, yerel ve mevsiminde kullanılan ürünler ön plana çıkıyor. Kontrastlar yaratmak için egzotik meyveler ve baharatlardan faydalanılan mutfakta, evrensel gastronomi teknikleri birleştirici unsur olarak görev yapıyor. Menüler mevsimsel ürünlerle birlikte değişeceği için misafirleri sürekli yenilenen sürpriz imza lezzetler bekliyor.

DAZE Akaretler’in mimari restorasyonunun her aşamasında yapının tarihi dokusunun ve içindeki yaşanmışlıkların korunması hedeflendi. Dönemin mimari özelliklerinin dikkat çektiği mekanda, iç alandaki detaylar, modern şehir hayatını yansıtmak üzere kurgulandı. Akaretler’de 41 numarada konumlanan DAZE, misafirlerin sanatla buluşmaları için de mükemmel bir atmosfer sunuyor. DAZE Akaretler’in duvarları düzenli olarak çağdaş sanatçıların eserlerini misafirleriyle buluşturmaya devam edecek.