“Yüzen Venedik” İstanbul limanında…

“Yüzen Venedik” İstanbul limanında…

29.04.2022 15:38:14

Türkiye limanlarına yanaşan tarihteki en büyük yolcu gemisi Costa Venezia, İstanbul’da... 2022 tur programına İstanbul’u alan Costa Cruises, filosunun en yenilerinden Costa Venezia ile ilk seferini gerçekleştirmek üzere bugün 27 Nisan’da İstanbul’a geldi.  Galataport’taki dev gemi, buradan yolcularını alarak 2 Mayıs’ta ilk seferi için Ege’ye açılacak.

Şehrin tarihi limanını dünya standartlarında bir kruvaziyer limanına dönüştüren Galataport İstanbul, yer altı terminali, özel kapak sistemi, geçici gümrüklü alanıyla sektör dinamiklerini benzersiz bir noktaya taşıdı. Türkiye limanlarına yanaşan tarihteki en büyük yolcu gemisi Costa Venezia da İstanbul’dan Ege’ye açılacağı ilk seferi için 27 Nisan’da Galataport’a demirledi. Costa Cruises’un 135 bin ton ağırlığında 323 metre boyundaki 5 bin 260 yolcu kapasiteli Costa Venezia gemisi, 5 gün boyunca, Galataport Limanı’nda konaklayacak ve 2 Mayıs’ta tur programını gerçekleştirmek için Ege’ye açılacak.

Dünya denizlerinde kruvaziyer seyahatlerinin öncülerinden olan Costa Cruises’ın Türkiye satış operasyonu Dünya Kruvaziyer Acenteliği ve Turizm Ltd. Şti. tarafından gerçekleştiriliyor. Türk kruvaziyer severlere 2013 yılından itibaren hizmet veren Costa Cruises Türkiye; İtalyan tarzı gemi seyahatlerinin mimarı Costa markası ve filosundaki 12 gemiyle misafirlerine dünyayı yeniden keşfetme fırsatını sunuyor. Akdeniz, Kuzey Denizi, Hint Okyanusu, Adriyatik, Karayipler, Güney Amerika, Uzak Doğu, Japon Denizi ve dünya turlarıyla Avrupa’nın en geniş filosuna sahip Costa, gemilerindeki İtalyan tarzı tasarımları, leziz yemek sunumları, aktivitelerle dolu gece yaşantısı ve yüksek kabin konforuyla konuklarına özel bir seyahat deneyimi sunuyor.

2023’e kadar İstanbul’dan 4 farklı program 

1 Mayıs itibariyle her pazar İstanbul Galataport’tan hareketle Türkiye ve Yunanistan limanlarını 8 ve 15 günlük 4 farklı program dahilinde gezecek olan yolcu gemisi, Kasım ayından itibaren Nisan 2023 tarihine kadar rotasını 12 günlük programıyla Doğu Akdeniz’e çevirecek. Costa Venezia yıllar sonra 2023 Nisan ayına kadar aralıksız düzenleyeceği seferleriyle İstanbul’u ana port olarak kullanan ilk büyük yolcu gemisi olacak. Mayıs ayından itibaren her pazar günü demir attığı Galataport’ta, dünyanın dört bir yanından gelen 5 bin yolcuyu ağırlamak için hazır bekleyecek. 

İstanbul’un içinden Venedik geçiyor!

Costa Cruises’un Venedik’ten ilham alarak tasarlanan yeni gemisi Costa Venezia, her köşesinde yolcularına İtalyan kültürünü ve hayat tarzını yaşatmayı vadediyor. Marco Polo ve Casanova’nın sofistike ruhunu hissetmek; Venedik sokaklarında dolaşır gibi gemiyi keşfetmek mümkün. Geminin tiyatrosu Venedik “La Fenice” tiyatrosundan ilham alıyor. Adeta St. Mark’s Meydanı’nda dolaşırken her adımda Venedikli zanaatkarlar tarafından yapılan gerçek gondolları görmek, İtalyan mutfağının lezzetlerini tatmak mümkün. 

İçinde 13 restoranı, 4 havuzu, 3 su kaydırağı ve macera parkı var

13 restoranı ve 7 barıyla misafirlerine unutulmaz bir deneyim sunmayı bekleyen gemide her yaştan misafir için de ayrı eğlence imkanları bulunuyor. 4 havuz ve jakuzi, 3 su kaydırağı bulunan Aqua Park, eğlencenin Tibet köprüleri arasında zirveye tırmandığı bir macera parkı, dünyaca ünlü dans ve müzik gruplarının ağırlandığı gösteri ve şovları, birbirinden farklı konsept partileri ve casinosuyla yüzen bir eğlence şehri gibi…