Kempinski Hotels'e

Kempinski Hotels'e "2023 Gallup Ayrıcalıklı İşyeri Ödülü"

31.03.2023 12:31:59

Avrupa'nın en köklü uluslararası lüks otel grubu olan Kempinski Hotels, dünyanın en bağlı işyeri kültürlerini değerlendiren ‘2023 Gallup Ayrıcalıklı İşyeri Ödülünü’ almaya hak kazandı. 2022 yılında da ödülün sahibi olan Kempinski Hotels, çalışanı odağına alması yönündeki istikrarlı tutumu ile bu sene de ödüle layık görüldü.

Avrupa'nın en köklü uluslararası lüks otel grubu olan Kempinski Hotels, dünyanın en bağlı işyeri kültürlerini değerlendiren ‘2023 Gallup Ayrıcalıklı İşyeri Ödülünü’ (GEWA-Gallup Exceptional Workplace Award) almaya hak kazandı. 2022 yılında da ödülün sahibi olan Kempinski Hotels, çalışanı odağına alması yönündeki istikrarlı tutumu ile bu sene de ödüle layık görüldü.

Gallup, çalışan bağlılığını gerçek öncelikleri haline getiren ve bunu kültürlerinin özüne yansıtan şirketleri belirlemek ve kutlamak amacıyla 2007 yılında oluşturuldu. Ödül, bağlılığı iş stratejilerinin mihenk taşı haline getirerek bunu performansına da başarıyla yansıtan kuruluşları onurlandırıyor.

Kempinski Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bernold Schroeder ile Yönetim Kurulu Üyesi ve İnsan Kaynakları Başkanı Melissa Salibi yaptıkları açıklamada “Bu değerli ödülü, özellikle iki yıl üst üste kazanmak kolay değil. Gallup verileri, dünya genelinde çalışanların yalnızca %21'nin çalıştıkları iş yerine bağlı olmasına karşın, Ayrıcalıklı İşyeri Ödülü'nü kazanan şirketlerin bağlılık düzeyinin %72'ye ulaştığını gösteriyor. Bu özel işveren kategorisinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Gallup Ayrıcalıklı İşyeri Ödülünü kazananlar, sürekli olarak hem çalışanlarını hem de müşterilerini ve onların değerlerini karar verme sürecinin merkezine yerleştirir. Bu takdiri almak, yalnızca yüksek bir katılım puanına sahip olmakla ilgili değil, aynı zamanda çalışanlarımızın deneyimi ve refahı etrafında gelişen bir kültürü samimi bir anlayışla yaratmak ve sürdürmekle ilgilidir. Kempinski, yeterlilik kriterlerine uyarak bu olağanüstü takdiri 2023'te bir kez daha elde etmeyi başardı. ‘Tercih Edilen İşveren Markası’ olma sözümüzü destekler nitelikteki bu ödül dünya genelindeki her bir çalışanımızın yorulmak bilmeyen çabalarının ve sarsılmaz bağlılığının bir kanıtıdır’ dediler.

Kempinski Hotels grubunun Bodrum’daki temsilcisi olan “Kempinski Hotel Barbaros Bay” de çalışan ve misafir odaklı yaklaşımları ile gündeme geliyor. İnsan kaynağına her zaman öncelik veren, yatırım yapan Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum, çalışanlarına yönelik uygulamaları ve ödüllendirme sistemleri ile fark yaratıyor. Otelin en dikkat çeken uygulamalarından biri olan otel gelirlerinin %10’unun çalışanlara eşit olarak dağıtılması yenilikçi ve dikkat çeken uygulamalar arasında yer alıyor.

Ege Denizi’nin benzersiz mavisiyle, bereketli yeşilinin buluştuğu, dünyanın en güzel koylarından Gökova Körfezi’nin girişinde yer alan “Kempinski Hotel Barbaros Bay”, Gallup tarafından verilen bu ödülün mutluluğunu yaşayan yetenekli ekibi ile yeni sezonda misafirlerine çok özel deneyimler sunmaya hazır. 

Otel; modern ve yalın mimarinin hâkim olduğu, tümü panoramik deniz manzarasına sahip, 24'ü süit olmak üzere toplam 173 odası, tüm gün dünya mutfaklarından seçkin lezzetler sunan Barbarossa Beach Restaurant’ı, Olives Restaurant’ı, Mammadrau Restaurant’ı, Saigon Restaurant’ı ve barları, düğün ve davetler için ayrıcalıklı hizmet sunan toplantı ve etkinlik alanları, ferah tasarımı ve 5.500 m²'lik büyüklüğe sahip deniz manzaralı Barbaros SPA’sı ile konuklarına samimi, lezzet dolu ve şık bir tatil vadediyor. 

Uzun dönemli konaklamalar için mükemmel bir seçenek sunan 78 rezidans tatil yaşamına bambaşka bir bakış getiriyor. Bir evin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış, geniş yaşama alanları ve şık iç tasarıma sahip Kempinski Barbaros Reserve Rezidansları ve muhteşem Ege Denizine karşı konumlanmış Kempinski Residences Barbaros Bay Bodrum, lüks ve seçkin bir yaşam stilini Bodrum’un en güzel noktasında sunuyor.