Tarih ve kültürün izinde:  DoubleTree by Hilton Şanlıurfa

Tarih ve kültürün izinde: DoubleTree by Hilton Şanlıurfa

24.08.2023 10:30:56

Vimsa Grup yatırımıyla açılan DoubleTree by Hilton Şanlıurfa, tarihin ve kültürün atmosferinde bir konfor sunuyor. Balıklıgöl ve Göbeklitepe’ye ait pek çok figürün bulunduğu otelde, bölgenin ilk özel fizyoterapik ölçüm odası ile her misafir kendi kişisel gereksinimleri doğrultusunda sistemli bir analizden geçirilerek kendine özel spor ve sağlık programına sahip olabiliyor. 

Fevziye SALAŞ

DoubleTree by Hilton Şanlıurfa, Vimsa Grup yatırımı olarak 15 Mart 2023 tarihinde hizmet vermeye başladı. Şanlıurfa’nın yeni yaşam merkezlerinden Esentepe’de konumlanan otel, Balıklıgo¨l ve tarihi S¸anlıurfa'ya 6, Go¨beklitepe'ye 19, Şanlıurfa GAP Havalimanı’na ise 35 km uzaklıktaki lokasyonu ile rahat ulaşım olanağı sunuyor. 

Müşteri portföylerinin daha çok kurumsal ve kültür turlarından konuklar olduğunu belirten DoubleTree by Hilton Şanlıurfa Genel Müdürü Fatih Günkent, çalıştıkları turizm acentelerinin yurt içinde hem kurumsal hem de kültür turlarına yönelik olduğunu, ülke dışından düzenlenen kültür turlarında ise yurt dışı acentelerle çalıştıklarını belirtiyor. 

Bölgenin ilk uluslararası beş yıldızlı otel deneyimini sunan DoubleTree by Hilton Şanlıurfa, günümüzün duyarlı markalarından ve tüketicileri için çöp ayrıştırmadan, doldurulabilir kozmetik ürünlere kadar birçok detayında sürdürebilirlik detayları ile de dikkat çekiyor. 

Tarih ve kültür detaylarda!

Otelin DNA’sına yayılan bölgenin tarihsel ve kültürel öğeleri, iç mimari ile sanat arasında çabasız bir dengede konuklara modern tasarımların bir parçası olarak zarafet içinde sunuluyor. 

Modern mimarinin, son teknoloji ürünlerle buluştuğu otel, bölgenin tarihi ve kültürel değerlerinden izler taşıyan sanat eserlerine de ev sahipliği yapıyor. Mimari projesi Designist tarafından yapılan DoubleTree by Hilton Şanlıurfa’nın iç mimarisinde kentin tarihsel ve kültürel öğelerinden esinlenilmiş. Otel tasarımına dair detayları paylaşan Günkent, “Otelimizde Balıklıgöl ve Göbeklitepe’ye ait pek çok figürü görmek mümkün. Otelin içerisinde kullanılan sanat eserlerinin tamamı ise Şanlıurfalı sanatçılar tarafından bölgenin zengin tarihi dokusunu yansıtacak şekilde tasarlandı” bilgisini veriyor. 

Sürdürülebilirlik esas alınmış

DoubleTree by Hilton Şanlıurfa’nın 17’si süit 190 misafir odası 28 metrekareden başlayan standart ve delüks odaları, alerjiye duyarlı odası ve 116 metrekare genişliğinde; içinde mutfak, oturma odası ve yemek masası bulunan kral dairesine kadar farklı özelliklerdeki odaları bulunuyor.

Otelin teknolojik altyapısına dair bilgi veren Günkent, “Son teknoloji ürünler, odaları ve spor ekipmanlarına sahip ayrıca odalarda aydınlatma varlık sensörleri, 4 adet misafir asansörü ve 3 adet servis asansörü bulunuyor. Her odada rahatça internet erişimi sağlanabilmesi için Access Point, uygulama üzerinden dijital check in, dijital room card sistemi, ayrıca balo salonundaki 4K dev led ekranlardan teknolojik olarak yüksek kalitede ses sistemleri ve sürdürülebilirlik hedeflerimizi desteklemek üzere otelimizin tamamında led aydınlatma bulunuyor” diyor. 

İlk fizyoterapik ölçüm odası

Otelde sağlık hizmetleri de oldukça konforlu. 1600 metrekare spa ve sağlık merkezlerinin bulunduğunu ifade eden Günkent, “Uluslararası platformda faaliyet gösteren Spa Soul markası ile çalışıyoruz. Sağlık kompleksinde yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, son teknoloji spor ekipmanlarına sahip spor salonu, sauna ve buhar odaları, igloo, Türk hamamları, biri VIP biri cilt bakımı olmak üzere toplamda 7 masaj ve bakım odası ile hem sağlık hem de spor tutkunlarına benzersiz bir deneyim sunuyoruz. Bölgenin ilk özel fizyoterapik ölçüm odası ile her misafir kendi kişisel gereksinimleri doğrultusunda sistemli bir analizden geçirilerek kendine özel bir spor ve sağlık programına sahip olabiliyor. Ayrıca, Balili özel terapistler eşliğinde gerek klasik spa bakımları gerekse organik ve otantik bakım ritüelleri ile misafirlere özel bir spa deneyimi yaşatılıyor” şeklinde konuşuyor. 

Özel davetlerin mekânı

Toplamda 1500 metrekarelik alanıyla toplantı ve etkinlikler için güzel bir seçenek olan DoubleTree by Hilton Şanlıurfa, küçük toplantılardan görkemli davetlere her tip davet için hizmet sunuyor. Ayrı girişe sahip olan Urfa Balo Salonu, toplamda 900 kişiye kadar konuk ağırlayabiliyor. Teknik özelliklerinin yanı sıra Urfa Balo Salonu, dekorasyon ve sanat eserleriyle zengin ambiyansında davet organizasyonlarında zahmetsiz ve hızlı çözüm arayanlara hitap ediyor. Otelin bir diğer salonu Halfeti Salonu, gün ışığı alan, üçe bölünebilen ve şık kahve molalarına ev sahipliği yapacak ferah bir fuayeye sahip. 14 kişiye kadar özel toplantılar için tasarlanan Siverek Toplantı Salonu ise yönetim kurulu ve iç toplantıları organize etmek için ideal.

BigChefs'in Şanlıurfa'daki ilk şubesine ev sahipliği yapan DoubleTree by Hilton Şanlıurfa, restoran zincirinin sevilen lezzetlerinin yanı sıra Şanlıurfa'ya özel yöresel tarifleriyle müşterilerine ayrıcalıklı hizmet sunuyor. Özel dekorasyonu, açık büfe kahvaltıları ve hafta sonu brunch’ları ile şehirde önemli bir lezzet durağı olan BigChefs, otel müşterisine uyguladığı indirim ve ayrıcalıklarıyla da ayrıca dikkat çekiyor.

Otel lobisinde yer alan Starbucks kahve köşesi ve Tolia Cafe ile otel lobisini konuklarına daha keyifli ve samimi kılan DoubleTree by Hilton Şanlıurfa, küçük atıştırmalıklar ve özel kahve seçenekleriyle, şehirde iş toplantıları için de bir alternatif.