Dünya Temizlik Günü’nde atıklar geri dönüşüme kazandırıldı

Dünya Temizlik Günü’nde atıklar geri dönüşüme kazandırıldı

25.09.2023 11:44:11

İçecek ürünlerindeki geniş ürün yelpazesi ile ön plana çıkan DyDo Drinco Türkiye, daha iyi bir gelecek için sürdürülebilirlik çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda "Let's Do It Türkiye" tarafından 16 Eylül’de düzenlenen Dünya Temizlik Günü etkinliğine katılım sağlayan DyDo Drinco Türkiye, Sakarya ve İstanbul’da gerçekleştirdikleri etkinlikte atıkların geri dönüşüme kazandırılmasına destek oldu. 

DyDo Drinco Türkiye, sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda yeni projeler üretmeyi ve bu çerçevede çalışmalara destek vermeyi sürdürüyor. “Daha yeşil bir gelecek” vizyonu çerçevesinde küresel atık sorunu ile mücadele etmek ve çevresel sorunlara dikkat çekmek amacıyla, 2012 yılından bu yana Türkiye genelinde temizlik faaliyeti gerçekleştiren Let’s Do It Türkiye’nin Dünya Temizlik Günü etkinliğine destek sağlayan DyDo Drinco Türkiye, İstanbul ve Sakarya’da yapılan etkinlikte çöpleri geri dönüştürülebilir şekilde ayrıştırarak toplamaya yardımcı oldu. Sakarya Paraşüt Tepe ve Sarıyer Kısıklı Plajı’nda bu özel gün kapsamında temizlik işlemleri etkinliği DyDo Drinco Türkiye gönüllüleri ile gerçekleştirildi. 

Tüm dünya ile aynı günde çevre bilincine dikkat çekildi

Daha yaşanabilir bir dünya için çevre bilincinin arttırıldığı Dünya Temizlik Günü, Türkiye’de de tüm dünya ile birlikte aynı gün kutlandı. Düzenlenen etkinlikler kapsamında gönüllüler ile birlikte çevredeki çöpler temizlendi. Dünya genelinde 193 ülkede faaliyet gösteren Let’s Do It ile DyDo Drinco Türkiye tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında çevre farkındalığının oluşturulması için önemli mesajlar verildi. Ayrıca, katılımcılara çevresel sorumluluk ve sürdürülebilir yaşam tarzının önemi vurgulanarak, bireylerin ve toplumun çevreye olan bağlılığı güçlendirildi.