Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Pesto Barilla, “Kaşıklanabilir” yeni kavanozu ile raflarda yerini aldı

Pesto Barilla, “Kaşıklanabilir” yeni kavanozu ile raflarda yerini aldı

26.07.2022 12:47:51

Yüzde 100 İtalyan fesleğeni ve dünyaca ünlü İtalyan peynir çeşitlerinden birisi olan Parmigiano Reggiano ile üretilen, lezzetli tadı ve kremamsı dokusuyla Pesto Barilla’; yenilenen “kaşıklanabilir” kavanozuyla raflardaki yerini aldı. Sürdürülebilir tarım metoduyla üretilen fesleğen kullanan küresel seviyedeki ilk sos markası olan Pesto Barilla, yeni kavanoz tasarımıyla ürün israfının da önüne geçmeyi hedefliyor.

İtalyan gastronomi kültürünün en önemli temsilcisi Barilla’nın, makarna sosları arasında bağımsız bir marka olarak konumlandırmayı hedeflediği yeni stratejisine paralel olarak Pesto Barilla, kullanımı daha kolay ve daha modern yeni kavanozu ile lezzet düşkünlerinin sofralarına konuk oluyor. Pesto Barilla’nın yeni kavanozu, tüketicilerin kavanozun dibinde kalan tüm sosu bir kaşık ile kolayca almasını ve bir damla sosun bile israf edilmemesini sağlıyor. 

Fesleğen ve ‘Peynirin Kralı’nın birleştiği kavanoz: Pesto Barilla

Pesto sos kategorisinin lideri olan Pesto Barilla, İtalyan mutfağının vazgeçilmezi olan yüzde yüz İtalyan fesleğeni ve ‘peynirin kralı’ olarak bilinen, İtalya’nın Parma ve Modena bölgelerinde üretilen coğrafi işaretli bir peynir çeşidi olan Parmigiano Reggiano kullanılarak üretiliyor ve Barilla uzmanlığıyla kremamsı lezzete dönüşüyor. Pesto Barilla, aynı zamanda sürdürülebilir tarım metoduyla üretilen fesleğen kullanan küresel seviyedeki ilk sos markası olarak da öne çıkıyor. Oldukça önemli olan bu değişiklik ile Barilla, hem çevre hem de kalite standartlarına bağlılığını kanıtlıyor. 

Pesto Barilla’nın üretim sürecinde özel bir yöntem kullanılıyor. Sürdürülebilir tarım metoduyla üretilen fesleğenler, sabahın ilk ışıklarında hasat edildikten sonra sadece birkaç saat içinde taze olarak kullanılarak sosa dönüştürülüyor. Böylece fesleğenin doğal kokusu ve olağanüstü lezzeti korunuyor ve Barilla’nın uzmanlığıyla ortaya benzersiz kremamsı bir pesto sosu çıkıyor.