Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Kraft Heinz, Assan Gıda’yı resmen aldı

Kraft Heinz, Assan Gıda’yı resmen aldı

5.10.2021 11:29:36

The Kraft Heinz Company Assan Gıda'Yı satın alma işlemlerini tamamladı. Bu satın alma anlaşmasının Kraft Heinz’in Lezzet Geliştirme ve Yemek Hizmetleri sektörüne odaklı Uluslararası Büyüme Stratejisi doğrultusunda gerçekleştiği ifade edildi.

The Kraft Heinz Company (Nasdaq: KHC) (“Kraft Heinz”), bugün yaptığı duyuruyla, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Kibar Holding bünyesindeki Assan Gıda ’yı satın alma işlemini tamamladığını açıkladı. Bu anlaşmayla ilgili ilk duyuru 11 Haziran 2021 tarihinde yapılmıştı.

İstanbul merkezli Assan Gıda, Türkiye’nin Balıkesir ve İzmir kentlerinde yerel üretim tesislerine sahip, soslar konusunda hızla büyüyen uzman bir şirkettir. 2019 yılından bu yana Kraft Heinz’ın onaylı üretim ortağı olarak faaliyet gösteren Assan Gıda’nın iktisabıyla Kraft Heinz, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da perakende ve yemek hizmeti sektöründeki operasyonlarını güçlendirme fırsatına sahip olacak.

Kraft Heinz’ın Uluslararası Bölge Başkanı Rafa Oliveira, satın alma anlaşmasıyla ilgili olarak: “Yüksek kaliteli sos, salça ve domates ürünleri üreten Assan Gıda’nın ürün portföyü, Lezzet Geliştirme sürecine odaklı uluslararası bölgemizin büyüme stratejisine en iyi şekilde uyuyor. Şirketimiz ve markalarımız açısından uzun vadede muazzam fırsatlar barındıran, dünyanın önemli bölgelerinden birinde varlığımızı daha da genişletecek. Assan Gıda çalışanlarına Kraft Heinz ailesine resmi olarak hoş geldiniz demekten dolayı heyecanlıyız” açıklamalarında bulundu.

Assan Gıda, gıda sektöründe faaliyet göstermek üzere Kibar Holding yatırımı olarak 1998 yılında Balıkesir’de kuruldu ve bölgenin en önde gelen üreticilerinden biri oldu. Assan Gıda, çeşitli uluslararası mutfaklara hitap eden domates salçası, ketçap, mayonez ile makarna ve et soslarından oluşan zengin bir ürün gamına sahiptir. Şirketin ürünleri, Colorado, Kingtom ve Oba’nın da aralarında bulunduğu özel markalar altında satılmaktadır.