Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Gamze Cizreli'den kadın girişimcilere destek

Gamze Cizreli'den kadın girişimcilere destek

15.08.2022 19:18:26

Ana vatanı Kuzey Amerika olan ve sağlığa faydaları nedeniyle ‘süper meyve’ olarak bilinen aronya, ünlü restoran zinciri Big Chefs’in menülerine girdi.

Kadın üreticileri desteklemek amacıyla BigChefs Kurucusu Gamze Cizreli tarafından geliştirilen Toprağın Kadınlarından Sofralara projesiyle menülere giren süper meyve ile gastronomi dünyasının aronyaya ilgisi daha da artacak.

Aronya menülerde yer alacak

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de aronya meyvesine büyük ilgi gösterildiğini belirten Dr. Aronia  Kurucusu, Girişimci Aylin Kalafatoğlu, “Birçok restoranda aronyalı tarifler yapılıyordu. Şimdi ise Türkiye’nin en bilinen restoran zincirlerinden Big Chefs’in menülerinden aronyalı tarifler var. BigChefs Kurucusu Gamze Cizreli ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği kapsamında aronya, Big Chefs’in menülerinde pizza, salata ve cheesecake çeşitleri ile yer buldu. Aronyalı somon gravlax pizza, aronyalı somon gravlax salata ve aronyalı soğuk cheesecake olarak yer alan meyveyi farklı tariflerle de tüketiciyle buluşturmayı hedefledik. Tüm tedariğini Dr. Aronia olarak gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Green Pr organizasyonuyla bir lansman da gerçekleştirdik. Kadın bir girişimci olarak Toprağın Kadınlarından Sofralara projesiyle aronyayı gastronomi dünyasıyla buluşturduğum için çok mutluyum” dedi.