Reklam
GGM
Reklam
Empero tepe orta
Reklam
Öztiryakiler
/images/haber/olusmolu2993.jpg

Oluş Molu, Sloven gastronomisini Türkiye'ye tanıtacak

24.11.2021 13:26:38

Yaklaşık 2 bin 500 dönüm alan üzerine kurulu çiftliğinde yer alan organik tarım ürünlerini Sloven lezzetler ile bir araya getiren Türkiye’nin başarılı kadın girişimcilerinden Oluş Molu, özel bir etkinlik ile Sloven gastronomisini Türkiye’ye tanıtmaya hazırlanıyor.

Yaklaşık 10 yıldır Vinolus markası ile organik tarıma katkı sağlayan Oluş Molu, organik olarak ürettiği, ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüllü markasıyla Sloven lezzetleri bir araya getiriyor.

Özgün lezzetler, JRE Slovenya ortaklığı ve Oluş Molu ev sahipliğinde Sunolus bağ evinde gerçekleşecek etkinliğe, Slovenya Büyükelçisi H.E. Mr. Primoz Šeligo, Hırvatistan Büyükelçisi H.E. Mr. Hrvoje Cvitanovic, Karadağ Büyükelçisi H.E. Mr.Perisa Kastratovic, Estonya Büyükelçisi H.E. Mrs. Annely Kolk ve İrlanda Büyükelçisi H.E. Mrs. Sonya Mc Guinness gibi değerli isimler katılacak.

Slovenya’yı Türkiye’de özel bir etkinlikle tanıtmak, iki ülkeyi yakınlaştırmak ve ikili ekonomik ilişkileri kültürel bir katkıyla desteklemenin amaçlandığı etkinlik, Michelin Yıldızlı Şef Jorg Zupan önderliğinde düzenlenecek.