Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Bu da oldu! Pasta yerine, doğum günü kebabı yaptılar

Bu da oldu! Pasta yerine, doğum günü kebabı yaptılar

15.08.2022 14:45:28

İstanbul’da müşterilerine hizmet sunan Yanık Köşk Restaurant, kebaptan yaptığı doğum günü pastalarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. İşletme sahibi Mehmet Akif Kardaş, “Klasik etçi anlayışının dışına çıkmak ve müşterilerimize klasik lezzetleri yenilikçi bir şekilde sunmak istedik” dedi.

Doğum günü kebabının hem görsel hem de lezzetinin istedikleri gibi olduğunu belirten Mehmet Akif Kardaş, “Kebap bilindiği üzere Orta Doğu’nun en popüler yemeği ve dünyanın birçok ülkesine yayılmış durumda. Farklı kebap türleri bulunmakla birlikte genel olarak kebaplarda belirli standartlara uyuluyor. Kebabın kökeni çok eskilere dayanıyor. Biz de klasik kebap lezzetini farklı bir görsel üzerinden sunmak ve kebabın lezzetini artırmak istedik” diye konuştu.

Hem görseli hem de lezzeti müşterilerimizin beklentilerini karşılıyor

Doğum günü kebabı hakkında açıklamalarda bulunan Mehmet Akif Kardaş, kebabın içeriği ve yapılış süreci hakkında yaptığı açıklamada, “Doğum günü kebabı aslında tam da ismine yakışır bir görüntüye sahip. Nasıl ki doğum günü pastalarının kat kat bir görüntüsü var, doğum günü kebabınında da aynı görüntüde olduğunu söyleyebilirim. Kat kat oluşturduğumuz kebabın her katında farklı kebap türü bulunuyor. Yani farklı kebaplar aynı anda tadılabiliyor” diyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

“Dört kat olarak hazırladığımız kebap içerisinde iki ayrı tepsi kebabı yer alıyor. Kebapta patlıcan, özel soslu kuzu şiş başta olmak üzere çok özel malzemeler kullanıyoruz. Kullandığımız malzemeler kadar bu malzemeleri bir araya getirme şeklimiz de çok özel. Hazırladığımız kebabın lezzeti oldukça iyi. Bu nedenle müşterilerimizin sunduğumuz kebaptan hoşnut kaldığını söyleyebilirim. Yanık Köşk olarak temel hedefimiz, klasik lezzetleri hem görsel hem de lezzet açısından çok daha ilgi çekici hale getirmek. Zaten bu tür lezzetler hafızalarda çok özel bir yere sahip. Bizim gibi işletmelerin lezzetleri özel sunumlarla müşterilere sunması ise bu tür lezzetlerin daha çok ön planda yer almasını olanaklı hale getiriyor. Bu nedenle müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler ile lezzetlerimizi görsel açıdan çok daha ilgi çekici bir hale getiriyoruz.”

Yazılım ve endüstri mühendisi olan işletme sahibi Mehmet Akif Kardaş, diğer alanlarında olduğu gibi uzun zamandır faaliyet gösterdiği gastronomi alanında da inovatif bakış açısıyla yenilikler yapmaya devam edeceğini beyan edip Doğum Günü Kebabı’nı tescil ettiklerini söyledi.