Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Otelciler yetenek avında... Genç şeflerin yarışma heyecanı başlıyor

Otelciler yetenek avında... Genç şeflerin yarışma heyecanı başlıyor

28.02.2024 12:06:04

Türkiye Otelciler Birliği ve Metro Türkiye’nin düzenlediği Turizm Meslek Liseleri Arası Aşçılık Yarışması’ yarın Gastronometro’da başlıyor. 

 

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TUGEV), Milli Eğitim Bakanlığı ve Metro Türkiye’nin bünyesinde yer alan Gastronometro iş birliğiyle düzenlenecek olan ‘Turizm Meslek Liseleri Arası Aşçılık Yarışması’ genç şeflerin kıyasıya rekabetine sahne olacak.

Gastronomi turizminin gelişmesine katkı sağlamasının yanı sıra turizm meslek liselerinden mezun olan öğrencilere mesleği sevdirerek daha kolay istihdam sağlamak amacıyla başlatılan ve geleneksel hale gelen ‘Sektör Yetenek Avında’ projesi kapsamında 12 meslek lisesinden öğrenciler ilk etapta yarın (29 Şubat 2024, Perşembe) mutfakta yaratıcılıklarını sergileyecek. 

Alanında yetkin isimlerden oluşan jürinin değerlendirmesi sonrası yarışmanın sonucu, 1 Mart Cuma günü sektörden geniş bir katılımla Gastronometro’da gerçekleştirilecek ödül töreninde açıklanacak ve ödüller sahiplerini bulacak.