Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Hilton Dalaman'da meteor yağmuru seyir keyfi

Hilton Dalaman'da meteor yağmuru seyir keyfi

15.08.2022 12:18:34

Doğaya ve yıldızlara ilk anlamların yüklendiği özel bir bölgede yer alan Hilton Dalaman “Perseid Meteor Yağmuru”nun gözlemlendiği en güzel geceyi keyifli bir etkinlikle taçlandırdı. 

Astrolog Hande Kazanova, Astronom Erdem Aytekin ve BiyoMühendis ve Doğa Farkındalığı Uzmanı Hüseyin Çağlar İnce’nin kendine has sunumları, bölgenin benzersiz mekan ruhuna göre belirlenmiş müzikler eşliğinde harika bir sohbete dönüşürken gecenin konseptine göre tasarlananan mekan dekorasyonunu burçlara özel hazırlanmış kokteyller tamamladı.  

Astronomların en çok görülmeye değer meteor yağmurlarından biri diye tanımladığı “Perseid Meteor Yağmuru” hakkında Astronomer Erdem Aytekin’in keyifli sunumu ile bilgi alan misafirler, National Geographic tarafından özel olarak getirilen teleskoplar ile gökyüzü gözlemi yaptılar.  

Bilimin, felsefenin, tıbbın, müziğin ve yıldızların bugünkü anlamlarına bu coğrafyada kavuştuğuna inanılırken tarihteki ilk bilim insanının, ilk filozofunun ilham aldığı bu topraklar, aynı zamanda eşsiz tıbbi aromatik bitkileri ile Hipokrat’ın da modern tıbbın bakış açısını geliştirdiği bir bölge. Mitolojide  ilk müzik yarışmasının hikayesi yine bu topraklarda anlatılıyor. İşte böyle bir ortamda gelişen bu müthiş düşünsel zenginlik, insanoğlunun yıldızlara olan bakışını da besleyerek astronomi ve astrolojinin günümüzdeki kimliğinin de aynı coğrafyada olgunlaşmasını sağlıyor. Yıldızların altında Astrolog Hande Kazanova ve BiyoMühendis Hüseyin Çağlar İnce’nin benzersiz sohbeti hafızalara kazınıyor. 

Doğa, spor, müzik, dans, iyi yaşam, gastronomi ilgi alanımıza göre her konuda farklı atölye çalışmaları, söyleşiler ve etkinlikler ile dolu hafta sonları ile yaza damgasını vuran Hilton Dalaman, “Perseid Meteor Yağmurları” gecesi ile yine unutulmayacak bir etkinliğe daha imza atıyor.