Bu yaz maceracı yönünüzü serbest bırakın

Bu yaz maceracı yönünüzü serbest bırakın

25.05.2023 11:25:45

Yaz mevsimi yaklaşırken, doğanın yeniden uyandığı ve aşırı sıcakların henüz bastırmadığı bu dönemde keyfine varılacak açık hava aktiviteleri, cazip birer seçenek olarak öne çıkıyor. Unutulmaz deneyimler, Türkiye’nin zengin coğrafyasının dört bir yanında ziyaretçilerin karşısına çıkıyor.

Hem adrenalin bağımlılarına, hem de doğayla baş başa sakin vakit geçirmek isteyenlere hitap edecek bazı tatil fikirlerini sizin için derledik:

Fırtına Deresi’nde rafting heyecanı

Fırtına Deresi,rafting denince Türkiye’de ilk akla gelen akarsular arasında yer alıyor. Karadeniz’in nefes kesen doğası, yaklaşık 20 kilometrelik rafting parkuruna harika bir fonoluşturuyor. Bölgeyi ziyaret edecek olanlar, Ramada Plaza by Wyndham Rize veRamada by Wyndham Rize Fındıklı otellerinden birini tercih edebilir, gitmişken Gito Yaylası ile Palvit Şelalesi gibi Rize çevresindeki diğer doğal güzelliklerin de tadını çıkarabilirler.

Dünyanın en uzun ikinci kanyonu

Uşak'ta bulunan vedünyanın en uzun ikinci kanyonu olarak bilinen Ulubey Kanyonu, macera severlertarafından keşfedilmeyi bekliyor. Ulubey Kanyonu Tabiat Parkı’nda kayatırmanışının yanı sıra sal sporları, doğa yürüyüşü ve balon turu gibi olanaklarda bulunuyor. Bölge, Taşyaran Vadisi gibi diğer doğal harikaların yanı sıra, Blaundus Antik Kenti, Clandaras Köprüsü ve Uşak Arkeoloji Müzesi'nde sergilenen Karun Hazineleri gibi tarih meraklılarının ilgisini çekecek keşif olanaklarınada ev sahipliği yapıyor. Ramada by Wyndham Uşak, bölgeyi keşfetmek isteyenleriçin konforlu konaklama seçenekleri sunuyor.

Gökyüzünden Van Gölü manzaraları

Türkiye’nin en büyük gölünün engin maviliklerine şahit olanlar, gölün bölgede neden “Van Denizi” olarak adlandırıldığını daha iyi anlıyor. Van Gölü üzerinde yamaç paraşütü yapmak, doğal güzellikleriyle ziyaretçileri kendine çeken bu bölgedeki en gözde aktiviteler arasındaki yerini almaya başladı. Göl kıyısındaki Ramada by WyndhamVan, misafirlerini harika manzaralar eşliğinde ağırlıyor.

İstanbul’un yanı başında

İstanbul'dan araçla çıkacakları kısa bir hafta sonu kaçamağında doğayla buluşmak isteyenlerin tercih edebileceği seçeneklerden biri ise İzmit merkezine kısa bir mesafedeki Bıçkıdere Göleti. Burada bulunan Gölkay Park, özellikle gölet üzerine kurulu kablolu su kayağı tesisiyle ziyaretçilerin ilgisini çekiyor ve ayrıca yürüyüşve bisiklet yollarına, balık tutma platformlarına ve yeşil alanlara da ev sahipliği yapıyor. TRYP by Wyndham İzmit, geceyi İzmit'te geçirecek olanlariçin zengin konaklama olanakları sunuyor.

Susporlarının yeni merkezi: Ordu

Ordu seyahati deninceherkesin aklına ilk olarak yaylaların gelmesine şaşırmamak gerekiyor. Çambaşıve Aybastı-Perşembe yaylaları, bahar ve yaz aylarında açık havayla buluşmak isteyenlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor. Bununla birlikte su sporlarınında hızla geliştiği Ordu’da, dalga sörfü olanaklarının yanı sıra kano ve yelkencilik tesisleri de bulunuyor. Ordu’yu ziyaret edecek olanlar, konaklamaları için Ramada Plaza by Wyndham Ordu ve Ramada Resort by Wyndham Ünye otelleri arasından tercihte bulunabilirler.