Reklam
GGM
Reklam
Empero tepe orta
Reklam
Öztiryakiler
/images/haber/ottoman2972.jpg

Ottoman Mutfak: Yenilikçi, fonksiyonel ve kalite odaklı

23.11.2021 13:57:48

Fast-food zincir restoranların tüm ihtiyaçlarını karşılayan, Ar-Ge ve inovasyona özel yatırım yapan Ottoman Mutfak, ilk olarak ürettiği Sulu Sistem Izgaraları ve farklı fritöz çeşitleriyle sektörde müşteri memnuniyeti ve kalite odaklı çalışmalarına devam ediyor. 

Endüstriyel mutfak sektöründe 25 yılı geride bırakan Ottoman Mutfak, Türkiye’de ilkleri başarmış, inovasyona odaklanmış bir firma. Türkiye’de ilk Sulu Sistem Izgarayı üreten Ottoman Mutfak’ın bu ürününü bugün birçok ünlü zincir fast food restoran kullanıyor. Özel su hazneli bu üründe pişirme esnasında su buharlaşarak pişirilen ürünün kurumamasını sağlıyor. Böylece pişirilen üründe fire kaybını minimuma indiriyor. Bu ızgaraya otomatik ateşleme sisteminin eklenmesiyle de artık herhangi bir çakmak kullanmadan sadece düğmeyi çevirerek ızgarayı ateşleyebilmek mümkün oluyor. 

Fritözde iddialı! 

Türkiye’de fritöz denilince akla ilk gelen firmalardan olan Ottoman Mutfak, 12 farklı fritöz çeşidine sahip. Bunlar arasında Basınçlı Fritöz, Tek Programlı Fritöz, 8 Programlı Fast Food Fritöz, Asansörlü Fritöz bulunuyor. Bu ürünlerin elektrikli ve gazlı seçenekleri de mevcut. Basınçlı Fritözün 10 farklı pişirme seçeneği var. Otomatik filtreli ve dijital panolu. Özellikle Tavuk Fast Food’u olan müşteriler için hem zamandan hem de enerjiden tasarruf sağlıyor. 8 programlı Fast Food fritözler güçlü pişirme imkânı tanıyor. Tavuk, patates, soğan halkalı gibi ürünleri çok hızlı bir şekilde pişirebilmek mümkün. Tavuk, Hamburger ve Patates Bekletme Üniteleri ise müşterilerin en çok tercih ettiği ürünler arasında. Son olarak Hostech by TUSİD fuarında yeni Donut Fritözü tanıtan firma bu fritözle çiğ börek, donut gibi ürünleri pişirme imkanı sağlıyor. 

Fast food ürünlerinde lider 

20 yılda biriken bir deneyim ve Ar&Ge çalışmasıyla ilk dijital fritözü bir küçük dijital göstergeyle 2001 yılında üreten Ottman Mutfak, sürekli kendini geliştiriyor ve sektörün ihtiyaçlarını takip ediyoruz. Dijital dönüşümün gereklerini endüstriyel mutfak ürünlerinde de çağa ve trendlere uygun şekilde hayata geçiriyor. Ottoman, dünyada yükselişte olan tavuk, hamburger, köfte ve döner gibi fast food restoranlarının ihtiyaçlarının hepsini üretebilecek konumda. 

Amerikan markalarıyla yarışıyor 

Pandemiyle birlikte tedarik zincir ağında değişimler öngören firma, tüketicilerin fiyatla birlikte kaliteyi de önemsediğinin altını çiziyor ve hem yerli hem de yurt dışındaki müşterilere kaliteli alternatifler oluşturuyor. Pazarda Amerikan markalarıyla yarışan Ottman Mutfak, ürün kalitesinde ise birçok noktada onların üzerinde. Türkiye’de ise fast food ürünlerinde lider konumda. Birçok kendi sektöründe öncü firmayla çalışan Ottoman, onlardan aldığı geri bildirimlerle ürünlerini geliştiriyor.