Reklam
GGM
Reklam
Empero tepe orta
Reklam
Öztiryakiler
/images/haber/niyazi-bakirtas-endustriy_2f5e.jpg

Niyazi Bakırtaş: Endüstriyel mutfakta uzmanlaşmadan yanayım

15.11.2021 08:48:33

Endüstriyel mutfak pazarında belli ürünlere odaklanmanın önemli olduğunu düşünüyorum. O nedenle branşlaşmadan, uzmanlaşmadan yanayım. 

CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde bu yıl 24’üncü kez düzenlenen Hostech by TUSİD’in dikkat çeken standlarından biri de Ferinoks ’un standı oldu. Yerli ve yabancı pek çok ziyaretçinin uğradığı stantta Ferinoks Genel Müdürü Niyazi Bakırtaş ile sohbet etme fırsatı bulduk.

Bakırtaş, sıcak teşhir ürünlerden gazlı fritözlere, Çin ocağından piliç kızartma makinesine ve patentli diğer ürünlere kadar fuarda teşhir ettikleri pek çok ürünü Gastronomi Dergisi’ne yakından tanıtırken sektörde gördüğü eksikleri de şu şekilde dile getirdi:

"Konya gelişti ancak hep aynı şeyler üretiliyor"

“Endüstriyel mutfak pazarında belli ürünlere odaklanmanın önemli olduğunu düşünüyorum. O nedenle branşlaşmadan, uzmanlaşmadan yanayım. Mesela bugün Winterhalter denildiği zaman ne üzerine uzmanlaştığını, nasıl bulaşık makineleri ürettiğini herkes biliyor. Bu mesela benim için güzel bir örnek. Öte yandan endüstriyel mutfak sektörü son yıllarda hızlı bir büyüme gösterdi. Bu süreçte Konya’nın mutfak sanayisi açısında gelişen şehirlerimizden biri olduğunu görüyoruz. Ancak aynı şeyler üretiliyor. Mutlaka üzerine bir şeyler koymak lazım.”

Pandemiye rağmen ilginin yoğun olduğu 24’üncü Hostech by TUSİD’de renkli stand görüntüleri de dikkatlerden kaçmadı. Ünlü şeflerin sunumları, gastronomiye gönül verenlerle yapılan söyleşiler, tadımlar, iş görüşmeleri, döner kokuları, dondurma kuyrukları, filtre kahve dumanları, kruvasanlar, ekşi mayalı ekmekler ve daha fazlasıyla 5 duyuya da hitap renkli görüntülerle son buldu.