GGM
Empero tepe orta
Öztiryakiler
MSABOX’a inovasyon ödülü

MSABOX’a inovasyon ödülü

7.04.2021 11:51:17

Marketing Türkiye adına Wizsight Araştırma’nın bu yıl 4 kez gerçekleştirdiği “Yılın İnovatif Ürünleri” araştırması sonuçlandı. Mutfak Sanatları Akademisi (MSA), MSABOX ürünü ile ödül almaya hak kazanarak inovasyon gücünü bir kez daha ortaya koydu.


Türkiye’nin en kapsamlı yiyecek-içecek eğitim merkezi olan MSA, Marketing Türkiye - Wizsight Araştırma işbirliğiyle bu yıl 4.’sü gerçekleşen düzenlenen “Yılın İnovatif Ürünleri” araştırması sonucunda MSABOX ürünü ile ödül aldı. Hijyenik ve güvenli gıdaya, doğru pişirmeye ve doğru beslenmeye, kısacası mutfak sanatlarına ilginin artacağı öngörüsüyle pandemi döneminde geliştirilen MSABOX, yılın trendlerine ışık tutarken MSA’nın Ar-Ge gücünü ve inovasyondaki başarını tescilledi.

MSA BOX ile herkes kendi mutfağının şefi 

MSA BOX hizmeti ile profesyonel mutfaklarda görmeye alıştığımız sevilen lezzetlerin ev ortamında da kolayca hazırlanabilmesini sağlayan MSA, mutfak severlere kendi mutfaklarında profesyonel mutfakta bir şef gibi yemek hazırlayabilme deneyimi yaşatıyor. MSABOX ürünleri, msabox.msa.com.tr’dan seçilen malzemelerle evde kolayca birleştirilerek son dokunuşları tüketiciye bırakan yemeklerden, mutfakta hayat kurtaran pratik yan ürünlerden, sipariş üzerine hazırlanan taze ve tüketilmeye hazır lezzetlerden oluşuyor.

Ön hazırlığı MSA tarafından yapılmış MSABOX ürünlerini satın alan mutfak severler, ürünü son halinde yani ‘yemeye hazır’ olarak almıyor. Bu haliyle hazır yemek ürünlerinden tamamen ayrışan MSABOX ürünlerini tercih edenler, kendileri için hazırlanmış talimatları da ürünle birlikte alarak mutfağa giriyorlar. Tarifler ayrıca satın alma sonrasında gönderilen teslimat maillerinin içinde de gönderiliyor. Öte yandan, MSA BOX’lardaki tüm ürünler kişi adedine göre önceden ölçülmüş, porsiyonlanmış olduğu için nihai yemek ortaya çıktığında gıda atığı söz konusu olmuyor.

7 Farklı kategori, 70’i aşkın seçenek

7’den 70’e herkes tarafından kolaylıkla hazırlanabilen MSA BOX ürünleri, hâlihazırda FullBox, DailyBox, GlutenFreeBox, VeganBox, Rawbox, FreshBox ve ToolBox kategorileri altında satışa sunuluyor. MSABOX kategorilerinden sadece ToolBox gıda dışı ürünleri ile sunulurken, kategorinin yakın zamanda mutfakta daha çok zaman geçirmek için isteyenler için farklı mutfak gereçlerini kullanım eğitimleri ile birlikte satışı planlanıyor. 2021 Nisan ayı itibariyle 70’i aşkın MSABOX seçeneği mutfak severler ile buluşurken, her döneme uygun yeni ürünler MSA şefleri tarafından yapılan Ar-Ge faaliyetleri sonrasında geliştirilerek lanse ediliyor. 

MSA kalite ve güvencesiyle günlük olarak hijyenik mutfaklarda hazırlanan MSA BOX’lar, haftanın 7 günü sipariş edilebiliyor.  Saat 11.00’a kadar verilen siparişler aynı gün 12.00-18.00 saatleri arasında, 11.00’dan sonra verilen siparişler ise ertesi gün 12.00-18.00 saatleri arasında MSA’dan teslim alınabiliyor ya da eve teslim edilebiliyor. Ayrıca MSA tarafından sunulan yeni bir uygulamayla, isteyenler dijital kod satın alarak sevdiklerini MSABOX deneyimi seçiminde özgür bırakabiliyorlar.