Reklam
GGM
Reklam
Empero tepe orta
Reklam
Öztiryakiler
/images/haber/teknik isısan hakan ozgan2867.jpg

Hakan Özgan: Pandemiyle sepete farklı yumurtalar koymak gerektiğini gördük

15.11.2021 09:10:53

Yıllar içinde ithal gelen ürünleri yerlileştiren ve yedek parçada güçlenen Teknik Isısan bugün kendi alanında lider ihracat firmalarından biri konumunda. Pandemiyle beraber sepete farklı yumurtalar koymak gerektiğini gördüklerini belirten Teknik Isısan Genel Müdür Yardımcısı Hakan Özgan, 30 yıllık bilgi ve tecrübeleriyle farklı sektörlerde de iş hacimini büyütmeye devam etiklerini söylüyor.

Hostech by TUSİD’de bir araya geldiğimiz Teknik Isısan Genel Müdür Yardımcısı Hakan Özgan ile firmanın yeni çalışmalarını değerlendirme fırsatı bulduk. Özgan, Teknik Isısan’ın son dönem yaptığı çalışmaları şöyle anlatıyor:

"Türkiye'de neredeyse çalışmadığımız mutfakçı yok"

“Pandemiyle birlikte şunu gördük ki sektörü çeşitlendirmek gerekiyor. Bir yere odaklanmak çok iyi ama belli bir bilgi ve kültür seviyesine gelmiş firmalar için farklı sektörlere açılmak olmazsa olmazlardan bir tanesi. Biz yıllardır endüstriyel mutfak alanında çalışıyoruz ve bu konuda iyi olduğumuzu herkes biliyor. Türkiye’de neredeyse çalışmadığımız endütriyel mutfakçı yok. Pandemiyle beraber sepete farklı yumurtalar koymak gerektiğini gördük ve inşaat tarafına da odaklandık. Bu çerçevede evlerde kullanılan havlupan radyatörlerin rezistanslarını yapmaya başladık. Biz Teknik Isısan olarak bir şey yapıyorsak en iyisini yaptığımızı biliyoruz. Örneğin silikon rezistanslarda Avrupa’da 3-4 üreticiden biriyiz ve Türkiye’deki tek üreticiyiz. Çok yoğun bir paslanmaz boru kullanımımız var. Yoğun bir şekilde borulu rezidans üretiyoruz.”

"Yedek parçada çok güçlüyüz"

Rezistans üretimine başladıkları ilk günden bugüne gelinceye kadar pek çok zorlukla karşılaştıklarını belirten Özgan, “Ancak şunu biliyorduk, birileri bunları yapıyorsa biz de yapabilirdik. Firma yıllar içerisinde ithal gelen rezistansları yerlileştirdi. 30 yıllık firmamızın bilgi, beceri ve tecrübesini eklediğinizde başarı ortaya çıkıyor. Bugün itibariyle geldiğimiz noktada 50’den fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Tabii bunun da bir gelişim süreci var. Biz yedek parçada çok güçlüyüz. Host fuarına da katılıyoruz. Son fuarda 500’den fazla ziyaretçimiz oldu” diyor.