Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Frenox, Avrupa’da zirveye oynuyor!

Frenox, Avrupa’da zirveye oynuyor!

30.08.2021 19:38:15

Kurulurken dünyanın ve Avrupa’nın en büyük üreticileri arasında olmayı hedefleyen Frenox Professional Refrigeration, hedefine ulaşmak için üretim ve satışları artıracak yeni yatırımlar planlıyor. 

230 çalışanı ve 14 bin metrekarelik üretim tesisinde, Frenox markasıyla üretim yapan Frenoks Endüstriyel Buzdolabı Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye endüstriyel soğutma pazarındaki varlığını, üretim adetleri ve sektöre farklılık kazandıran ürün gamıyla sağlamlaştırıyor.

Frenox Genel Müdürü Burak İnceçam, hedefe giden yolda konularında ihtisaslaştıklarını ve ilk günden bu yana tüm insan kaynaklarını, üretim gücünü ve sermayesini endüstriyel soğutma üzerine harcadıklarını ifade ediyor. Frenox Professional Refrigeration, ürün gamında sadece “endüstriyel soğutucuları” barındırıyor ve satış cirosunun tamamını sadece üretim ve satıştan oluşturuyor. 

Zincir markaların tedarikçisi

Frenox, endüstriyel mutfak sektöründe belli bir alanda uzmanlaşmaya ve deneyim kazanmaya odaklanmış durumda. Firma cirosunun yüzde 80’i yurt dışı satışlardan oluşurken, iç piyasada da çözüm ortaklarına hizmet veriyor. Birçok zincir restoranın tedarikçisi konumunda olan Frenox, bu sayede ciddi bir büyüme trendi yakalıyor. 

Enerji verimli, çevreye duyarlı ürünler

Frenox Professional Refrigeration enerji verimli ve çevreye daha az zararlı yeni gazlar ile Türkiye’de ilk üretime başlayan ve bunları Avrupa’ya da yollayan bir firma. Frenox’tan yeni haber; son zamanlarda başlattığı ETL ve UL çalışmaları ile yakın bir zamanda ABD pazarına açılmaya hazırlanıyor!