Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Fimak, ‘Bona & Petit’ diyecek…

Fimak, ‘Bona & Petit’ diyecek…

30.08.2021 18:19:46

1976 yılından beri unlu mamuller ve gastronomi sektörüne makine imalatı yapan Fimak, yeni ürünleri ev kullanımına uygun taş tabanlı ekmek fırını Bona ve hamur-kek mikseri Petit ile Hostech By TUSİD Fuarı’nda yer alacak.

Fimak, 1976 yılında başladığı fırın makineleri imalatında bugün 49 bin 500 m² açık alan üzerine kurulu kapalı alanı 26 bin 500 m² olan fabrikasında, uzman kadrosuyla en son teknolojileri kullanarak üretimini sürdürüyor. Ekmek makineleri sektöründe Türkiye'nin dev kuruluşlarından olan Fimak, yurt dışına kurmuş olduğu komple tesislerle de milli sanayiyi uluslararası pazarlarda gururla temsil ediyor. Ürünlerinde müşteri memnuniyetini esas alan firma, sektöründe yeniliklerin öncüsü olarak teknolojik gelişmeleri yakından takip edip her zaman en iyi ve en güzel ürünü kullanıcılarına sunuyor. 

Fimak,  ekmekçilik, unlu mamüller ve gastronomi sektörleri için 100’ün üzerinde çeşit ve model makina imalatı yapıyor. Üretilen makinalar arasında; Borulu Isıtmalı Ekmek Fırınları, Döner Arabalı Ekmek Fırınları, Elektrikli Taş Tabanlı Fırınlar, Konveksiyonlu Pastacılık Fırınları, et fırınları, kombi fırınlar ve hamur yoğurma mikserleri ile hamur işleme makinaları yer alıyor. 

İki yeni ürün Bona ve Petit

Fimak, önceki yıllarda olduğu gibi sektöründe öncü olmaya ve yenilikler getirmeye devam ediyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan ve üreticiye darbe vuran pandemi döneminde dahi ar-ge departman çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren firma, geliştirdiği yeni ürünlerini önümüzdeki dönemde yapılacak fuar ve etkinliklerde tanıtmaya başlıyor. Hostech by TUSİD Fuarı’nda ise iki yeni ürün görücüye çıkacak. Bu ürünler; minimal üretim alanlarını kapsayacak dizaynı ve ev kullanımına uygun teknolojisiyle taş tabanlı ekmek fırını BONA ve hamur, kek mikseri PETİT olacak.

Petit model mikser pasta ve unlu mamül tezgahlarında pratik kullanımıyla harikalar yaratırken, şeflerin beğenisini kazanıyor. Bona model fırın ise özellikle ekşi mayalı artizan ekmekler, organik ürünler ve kek, pasta çeşitlerinin pişirilmesinde taş taban kalitesini öne çıkararak pratik kullanımıyla kullanıcıların işini kolaylaştırıyor. Ev ortamına da uygun kullanımıyla lezzetli ürünlerin ortaya çıkmasını sağlıyor.