GGM
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Empero Group, zor süreçte iş ortaklarının yanında durdu...

Empero Group, zor süreçte iş ortaklarının yanında durdu...

10.07.2021 09:24:13

Empero Group, pandemi döneminin yeni ihtiyaçlarına uygun ürünler geliştirmeye devam ediyor. Empero Group Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Topuz, “Bu zor günlerde herkesin birbirine destek olması önemli” diyor.

Empero Group, pandemi döneminin yeni ihtiyaçlarına uygun ürünler geliştirmeye ve üretime hızla devam ediyor. İhracatta büyümeye odaklandıklarını söyleyen Empero Group Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Topuz, “Tüm bu yaşanan olumsuzlukların etkisinin zamanla azalacağını öngörüyorum. Biz bu süreçte güçlü yapımızla iş ortaklarımızın ürün ihtiyaçlarına anlık cevap verebildik, fiyatlarımızla onlara destek olduk. Bu zor günlerde herkesin birbirine destek olması önemli” diyor.

Endüstriyel mutfak ekipmanları sektörünün en büyük endüstri kuruluşlarından biri olan Empero Group, Konya Anadolu Sanayi Bölgesi'nde 200 metrekarelik bir atölyede başladığı büyüme serüvenine bugün 75 ülkeye ihracat yapan, 3 binin üzerinde ürünü ve 50 bin metrekare üretim tesisiyle kendi alanında dünyanın en büyük markalarından biri konumunda. Endüstriyel mutfak sektöründe paslanmaz çelikten oluşan; hazırlık, kafeterya, bulaşıkhane, pişirme, soğutma ekipmanları, teşhir ürünleri, raflar, gastronom evyeler, askeriye ve sivil toplum örgütleri tarafından kullanılan sahra mutfak ve mobil mutfakların imalatını yaparak öne çıkıyor.

Pandemi sürecinin global bir kriz olarak karşımıza çıktığını belirten Empero Group Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Topuz, “Pandemi birçok sektörü derinden etkilediği gibi en çok etkilenen sektörlerin başında ise gastronomi sektörü geliyor. Empero olarak biz bu dönemde yaşanan sürece uygun, ihtiyaçlara ve gereksinimlere karşılık verecek yeni ürünler üretip mevcut ürünleri de Ar-Ge çalışmalarıyla bu sürece uygun revize ettik. Bu durağan süreçte üretimimizi hiç yavaşlatmadık. Yeni yatırımlarımıza ve Ar-Ge faaliyetlerimize hızla devam ettik. Bu dönemde 20’den fazla yeni ürünü devreye alarak değerlendirme imkanına sahip olduk” diyor.

“Fiyat artışına gitmedik”

Kovid-19 pandemisinde yaşanan hammadde ve navlun sorunlarına da değinen Topuz şunları vurguluyor: “Firmamız sadece pandemi dönemi için değil global bazda yaşanabilecek birçok krize karşı öngörülü bir politikaya sahip. Bundan dolayı hammadde tedariğinde üretim süreçlerini aksatacak bir döngüye girmedik. Öte yandan bu dönemde artan hammadde maliyetleri ve navlun fiyatlarına rağmen sektördeki rakiplerimizin tam tersi bir politika izleyerek fiyat artışına gitmedik; bu artışları tüketicilere yansıtmadık. Dünya normalleşme sürecine girdi. Tüm bu yaşanan olumsuzlukların etkisinin zamanla azalacağını öngörüyorum. İhracat tarafında da büyümeye devam ediyoruz. Biz bu süreçte güçlü yapımızla iş ortaklarımızın ürün ihtiyaçlarına anlık cevap verebildik, fiyatlarımızla onlara destek olduk. Bu zor günlerde herkesin birbirine destek olması oldukça önemli.”

A’dan Z’ye tüm ekipmanlar

Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Empero, üretim gamında yer alan 3 binden fazla çeşitle Horeca sektörünün ihtiyaçlarını karşılıyor. Sektörel tüm gereksinimleri karşılayabilecek üretim potansiyeline sahip olan şirket, A’dan Z’ye tüm set üstü ekipmanlarının da satışını gerçekleştiriyor. Bugün itibariyle global anlamda bu hacimde bir firmanın olmadığını dile getiren Bekir Topuz, “Empero olarak showroom düşüncesini inşa ederken tek bir hedefimiz vardı, kaliteli ürün ve hizmet anlayışımızı ortaya koyabilmek. Empero’ya gelen tüm iş ortaklarımızın tüm ihtiyaçlarını tek çatı altında giderebilmesini amaçlıyorduk. Bunu başardığımız için mutluyuz. Showroomumuzda bulunan demo mutfağımızda  yeni ürün tanıtımları ve uygulamalı workshop’larımızı hayata geçiriyoruz” diye konuşuyor.

Empero’dan yeni ürün ve projeler

Empero Group pazara yeni ürünler sunmaya devam ediyor. Son olarak, odun ve gazla çalışabilen hibrit pizza fırınlar ile gaz ve elektrikle calışan konveyörlü pizza fırınlarını portföyüne ekleyen marka aynı zamanda termobox çeşitlerini üreteceği yeni fabrika yatırımı için de düğmeye basmış durumda.