Reklam
GGM
Reklam
Empero tepe orta
Reklam
Öztiryakiler
/images/haber/emart-tan-tasarimda-fark-_e245.jpg

Emart’tan tasarımda fark yaratan dokunuşlar

15.11.2021 08:41:33

Emart, dondurma ve soğutucu ürün gruplarına hem dış koşullara uygun hem de estetik açıdan yeni bir form kazandırdı.

Yıllardır yiyecek-içecek arabaları üreten Emart Makine & Servis Ekipmanları Hostech by TUSİD fuarında hem en yeni hem de en çok ilgi gören ürünlerini ziyaretçilere sundu.

Dondurma ve soğutucu ürünlerde daha köşeli ve servise uygun olmayan ürünler yapmak zorunda kaldıklarını söyleyerek sözlerine başlayan Emart Genel Müdürü Erman Sadış, “Bunu aşma noktasında soğutucu kısmıyla çalışmaya devam ederken bir yandan da ürünün sempatik tasarım ve dış algısını değiştirmek açısından materyal değişimine gitmeyi düşündük. Normalde metal ağırlıklı, yüzeyde de paslanmaz ağırlıklı çalışan bir firmayız. Hep dikdörtgen, kare ve prizmada kalmamak adına tasarımda daha yumuşak dokunuşları, geçişleri olan, köşeli ürünlerden bağımsız ürünler geliştirdik. Form olarak estetik figürleri ön plana çıkardık. İmalatta yine metal kulandık ancak bundan sonraki ürünlerde malzemeyi değiştirmeyi planlıyoruz. Fiber üretime geçeceğiz. Böylece hem dış hava koşullarına uygun ürün olacak hem de estetik açıdan istediğimiz formu verebileceğiz” diye anlatıyor.

Tek ünitede görsellik ve kullanım kolaylığı

Bu yeni ürünlere Arap ülkelerinde özellikle AVM tarafında kullanımın yoğun olduğunu belirten Sadış şunları kaydediyor:

“Avrupa’daki street food yaklaşımları pek çok yerde ilgi görüyor. AVM, otel ve restoranlarda ürünlerimize talep var. 5 yıldızlı bir otelde her şey dahil sistemde büfe yoğunluğu fazla oluyor. Yiyecek-içecek arabaları pandemiyle birlikte ana yemek büfelerindeki trafiği de azaltıyor. Mesela ekmek almak veya çay almak için bir daha ana büfeye gitmenize gerek yok. Bu şekilde yardımcı servis arabalarıyla, boş çatal, kaşık, tabakların olduğu ürünleri ana büfenin dışına çıkartıp ama misafirlere daha yakın noktalara getirerek kullanıcı lehine bu tarz mobil araçların yaygınlaşması sağlanabiliyor. Tek ünitede hem görsellik hem kullanım kolaylığı hem de ürünü hareket ettirerek ulaşım kolaylığı sağlanıyor.”