Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
 “Belgesiz, taklitçi ürünlere prim vermeyin”

“Belgesiz, taklitçi ürünlere prim vermeyin”

4.03.2021 11:15:10

Külsan, profesyoneller için tasarladığı uzun süreli kullanım imkanı veren koleksiyonlarıyla öne çıkıyor. Sağlıklı ürünlerin önemine işaret eden Külsan A.Ş. Satış ve Pazarlama Yöneticisi Rıza Akkaya, “Belgesiz, taklitçi, ucuz ürünlere prim vermeyin” diyor.

2009 yılına kadar züccaciye pazarında Arcomel marka butik tepsiler üreterek yer alan ve yurt içi ile yurt dışına sunduğu kaliteli, markalı ürünlerle dikkat çeken Külsan A.Ş., kendi çalışma alanında yenilikçi yaklaşımlarla yoluna devam ediyor.

 Yurt içinde taklitçi, emek hırsızlarının benzer ürünleri kalitesiz ve ucuza pazara çıkarmaları nedeniyle züccaciye sektöründen çıkma kararı aldıklarını ifade eden Külsan A.Ş. Satış ve Pazarlama Yöneticisi Rıza Akkaya, 2009 yılında 2 yıllık bir Ar-Ge çalışması sonucunda toplu yemek hizmeti sunan işletmelere Thermoset markasıyla hizmet vermeye başladıklarını söylüyor.

Akkaya şöyle konuşuyor: “Külsan olarak Thermoset ile gıdayla temasa uygun, kırılmaya karşı dayanıklı, sararmayan tabaklar üretimine başladık. Daha sonra otel ve restoranlardaki açık büfe servis ve sunum ürünlerini Happy Şef markasıyla ve yine Thermoset hammaddesinden yaparak Türkiye ve yurt dışı pazarlarında satışa sunduk; bu alanda büyük bir yenilik getirdiğimizi söyleyebilirim.”

 Kaymaz, kırılmaz, çizilmez ve hijyenik Arcoform ürünleri profesyonel kullanıcıların tercihi olarak biliniyor. Oteller, fabrikalar, hastaneler, catering firmaları; kısacası çoklu kullanım ihtiyacı olan tüm profesyonel alanlarda güvenle kullanılabiliyor. Her türlü İhtiyaca özel düşünülmüş kalıpları ve farklı desen seçenekleriyle her mekanda rahatlıkla kullanılabilen Arcoform ürünleri şıklığın yanı sıra kalitesiyle de dikkat çekiyor. 

“Yurt dışı pazarında artış var” 

Başarılı Ar-Ge çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini kaydeden Rıza Akkaya, “Külsan yakın zamanda çok farklı, faydalı ürünlerle sektörü ilklerle buluşturmaya devam edecek. Patentli markalı ürünlerimizle pazara renk getiriyoruz. Yaşadığımız pandemi süreci her firma gibi Külsan’ı da etkiledi ancak yurt dışı pazarımız çok ciddi artışlarla devam ediyor, yurt içinde restoran, yiyecek-içecek sektörünün ve otellerin bir an önce açılmasını bekliyoruz. Firma olarak ilkeli, dürüst bir ticaret anlayışına sahibiz. Günümüzde sağlıkla ilgili çok önemli günlerden geçiyoruz; işte bu yüzden gıdayla temasa uygun tabaklar tercih edilmesini rica ediyoruz. Belgesiz, taklitçi, ucuz ürünlere prim vermeyin, bugüne kadar Türkiye’de bu sektörde sağlıksız ürünler satıldı ve kullanıldı artık sağlıkta kalın lütfen” diyor.