Reklam
GGM
Reklam
Empero tepe orta
Reklam
Öztiryakiler
/images/haber/dsc_71472849.jpg

Ahmet Bilge: Hostech by TUSİD’in turizme katkısı büyük

13.11.2021 09:38:56

Bilgeinox markaya yönelik yenilikçi ve stratejik yaklaşımlarıyla Hostech by TUSİD Fuarı’na damgasını vuran firmalardan biri oldu. Fuarda birçok yabancı ziyaretçi ağırladıklarını söyleyen Bilgeinox Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Bilge, inovatif ürünlerin ise büyük beğeni topladığını söylüyor. Fuarın turizme de büyük katkı sunduğunu belirten Bilge, “Bütün firmalar yenilikçi ürünleriyle sahaya çıkıyor, yatırımcılar bunları algılıyor ve projelerini buna göre dizayn ediyor. Bu anlamda fuarın turizme katkısı yadsınamaz” diyor.

Dünyada ve ülkemizde gelişen pandemi koşullarına rağmen etkilerinin yoğun olduğu bir dönemde gerçekleşen ve sektörün önemli buluşmalarından olan Hostech by TUSİD Fuarı bu sene de etkin ve yoğun bir şekilde gerçekleşti. Hostech by TUSİD fuarında Bilgeinox olarak kurumsal kimlik çalışmaları ve yenilikçi yaklaşımların markaya yansımasını gözler önüne serdiklerini söyleyen Bilgeinoks Sanayi ve Ticaret A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Bilge, “Hedefimiz üründen ziyade Bilgeinox markasını vurgulamaktı. Bunu da fuar sonrası almış olduğumuz geri bildirimlerle kanıtlamış bulunmaktayız” diyor. 

“Olumlu geri dönüşler aldık”

Fuarda Bilgeinox standını ziyaret eden müşterilerden hem dizayn hem de sergilenen ürünler açısından olumlu geri dönüş aldıklarını dile getiren Bilge, “İnovatif yaklaşımımızla yeni ürettiğimiz ürünlerimizi fuarda sergiledik ve büyük beğeni topladık. Standımıza önemli ölçüde yabancı ziyaretçi uğradı. Biz hem sektöre hizmet veren hem de yan sanayi ürünlerimizle sektörümüze destek sağlayan bir firmayız. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda özellikle evyeler, gastronom küvetler, ocaklar, pişiriciler, fritözler gibi 70’lik, 90’lık seri orta grup dediğimiz ürünlerin yeni ve tablalı olanlarını, gazlı fritözleri hayata geçirdik ve fuarda tanıttık. Ülkemizde ilk kez üretilen özel üretim derin çekme ile pişirici ürün grubumuzu sergiledik” diye vurguluyor. 

“Fuarlar dışa açılan penceremiz”

Fuarları çok önemsediklerini belirten Ahmet Bilge şöyle konuşuyor: “Fuarlar bizim dışa açılan penceremiz. Kendimizi gösterdiğimiz, firmalarla ve müşterilerimizle iletişim kurduğumuz, bugün ve gelecekte oluşabilecek talepleri dikkate aldığımız alanlar. Fuarlar ayrıca rakiplerin bir araya gelip bilgi paylaşımı yaptığı platformlardır. Bu noktada fuarın sektöre ve firmalara da katkısı büyük. Turizm sektörü açısından bakacak olursak, bütün firmalar yenilikçi ürünleriyle sahaya çıkıyor, yatırımcılar bunları algılıyor ve projelerini buna göre dizayn ediyor. Bu anlamda fuarın turizme katkısı yadsınamaz. TUSİD sayesinde Hostech, artık yabancılar tarafından da takip edilen uluslararası bir fuar haline geldi.” 

İhracatı artırmayı hedefliyor

Uluslararası kalite standartlarında üretim yaparak 65’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini söyleyen Ahmet Bilge, “150’ye yakın iş ortağıyla dünyaya açılmaya devam etmekteyiz. İhracat kapasitesini her geçen gün daha da arttırmayı hedefleyen Bilgeinox, birçok ülkeye ihracat yaparak yeni pazarlarda yer edinmekte. Sektörün en önemli etkinliklerinden biri olan Hostech by TUSİD Fuar’ında Bilgeinox olarak en geniş ürün yelpazesi ve yeniliklerle fark yaratan üretim üstünlüğünü paydaşlarına sunmaktan onur duyduk” diyor.