Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Şef Sidar Budak, eti tek tıkla getiriyor, deprem bölgesinde yerel üreticiyi destekliyor

Şef Sidar Budak, eti tek tıkla getiriyor, deprem bölgesinde yerel üreticiyi destekliyor

7.04.2023 11:22:48

İyi ve sağlıklı yemek tutkunları için birbirinden enfes lezzetleri bir araya getiren Etin En iyisi, bu Ramazan’ı evde şef lezzetleriyle karşılamak isteyen herkes için birbirinden özel lezzetler sunuyor. Etin En İyisi'nin yaratıcısı Şef Sidar Budak, deprem bölgesindeki yerel üreticilerin desteklenmeye devam edilmesi gerektiğinin de altını çiziyor.

Doğduğu toprakların bereketini, doğallığını, saflığını ve sağlığını lezzetlerine yansıtan Etin En İyisi, yerli besi ve üretim gücüyle 7’den 70’e herkese, etinden, ekmeğine, sosundan baharatına, katkısız şarküteriden, şerbetinden, tatlısına ve daha birçok lezzeti ile ezber bozuyor. Maharetli Şef Sidar Budak’ın kendi çiftliklerinde ürettiği ve özenle hazırladığı lezzetleri ve deprem bölgesinde yer alan yerel üretici ürünlerini etineniyisi.com lezzet severler ile buluşturuyor. 

40 yıllık hayvancılık bilgisinin aktarımı ile dillere destan olan lezzetlerini kendi özel tarifleri ile buluşturan Şef Sidar Budak, lezzetli tariflerinin yanı sıra aynı zamanda sağlıklı beslenme tutkusu ile menülerini oluşturuyor. Yüzde yüz yerli, doğal ve katkısız üretim ile aynı zamanda Türk mutfağına ait enfes lezzetleri yeniden yorumlayan Etin En İyisi bu Ramazan’ı evde şef lezzetleri ile karşılamak isteyenlere özel sunduğu Tepsi Kebabı, Etli Perde Pilavı, Etli Tepsi Güveç, Dolgulu Rosto Köfte, Fırında Dana Kaburga, Kuzu Kol, Eti Bol İçli Köfte ve deprem bölgesinde yer alan yerel üreticilere ait coğrafi işaretli birbirinden enfes tatları da tek tıkla evlere ulaştırıyor. 

"Yerel üreticiler desteklenmeli"

Anadolu’nun bereketli topraklarından aldığı ilhamla birbirinden özel etlerini Ataşehir Beeves’te yer alan restoranında konuklarının beğenisine sunan Şef Sidar Budak, yapmış olduğu çalışmalarla deprem bölgesindeki yerel üreticileri desteklemeye devam ediyor.  İmza lezzetlerin yanı sıra menüsünde yer alan enfes tatları, bundan sonraki süreçte Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep, Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya başta olmak üzere deprem bölgesinden etkilenen şehirlerde yer alan yerel üreticilerin özenle ürettiği, coğrafi işaretli ürünlerle buluşturuyor ve aynı zamanda online e kasap platformu Etin En İyisi.com web sayfasından da tüm bu ürünleri tüketicilerle buluşturuyor.  

Şef kimliğinin yanı sıra aynı zamanda üretici kimliğe ile de tanınan Şef Sidar Budak, aynı zamanda bu özel sağlıklı, doğal ve katkısız, coğrafi işaretli lezzetleri online e ticaret kanalı Etin En İyisi.com da satışa sunuyor.  Bu sayede, deprem bölgesinde yer alan üreticilere ve ülkemizin kalkınmasına da katkı sağlamayı amaçlayan Şef Sidar Budak, Bu topraklarda yetişen kıymetli ve birbirinden özel lezzetleri dünyanın dört bir yanına ulaştırmayı ve bunu tüm ülke olarak sorumluk bilinciyle hareket ederek gerçekleştirilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Bireysel olarak bölgelere olan desteğini de sürdürdüğünü ve bunun milli meselemiz olduğunu da ifade eden Şef Sidar Budak, bölgeye desteklerinin devam edeceğini, bu kapsamda elinden gelen her şeyi sonuna kadar yapmak istediğini ve yerel üreticilerin kalkınması için çalışmalarını sürdüreceğini, bölge ve bölgelerde  aktif olarak yer alan diğer şef dostlarına da çağrı yaparak ihtiyaç duydukları tüm süreçler için gerek kendisi gerek de ekibi ile birlikte ihtiyaç anında, diledikleri zaman destek olabileceklerini ifade ediyor. Bereketli topraklarda üretimin devam etmesi gerektiğini, üretici göçünün önüne geçecek uygulama ve metotlar geliştirilmesi gerektiğini de ifade eden Şef Sidar Budak, yerli tohumun korunması, tarımın devam etmesi ve bölgenin desteklenmeye devam etmesi gerektiğinin sözlerine ekleyerek bunun hepimizin sorumluluğu olduğunu ifade ediyor.