Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Şef Nobu Matsuhisa Türkiye’ye geliyor

Şef Nobu Matsuhisa Türkiye’ye geliyor

18.06.2022 16:20:10

Dünyaca ünlü şef Nobu Matsuhisa Türkiye'ye geliyor. Matsuhisa, 22-25 Haziran tarihleri arasında hem Bodrum hem de İstanbul’da Nobu İstanbul'da misafirlerini ağırlayacak.

Nobu Restaurant Group'un kurucusu ve aynı zamanda şefi olan Nobu Matsuhisa, Nobu İstanbul  ve bu yaz kapılarını açan Nobu Bodrum ’u Türkiye ortağı Baran Süzer ile birlikte ziyaret edecek.

Yılın birkaç ayını dünyanın dört bir yanındaki restoranlarını ziyaret ederek geçiren Nobu Matsuhisa, Türkiye'deki restoranlarındaki ekiplerini tanımayı, şefleriyle özel yemekler üzerinde görüşmeyi ve Japonların her şeyi yürekten yapma pratiği olan 'kokoro'ya olan inancını her ekip üyesine aktarmayı dört gözle bekliyor.

Şef Nobu ayrıca 22-23 Haziran tarihleri arasında Nobu Bodrum'da ve 24-25 Haziran tarihleri arasında Nobu İstanbul'da konuklarını karşılayacak. Bu süre zarfında ziyaret edenler, Nobu'nun eşsiz mutfağının yanı sıra Şef Nobu ile tanışma fırsatının tadını çıkaracak.

Nobu Matsuhisa hakkında

Nobuyuki Matsuhisa – dünya tarafından “Nobu” olarak bilinir – dünyanın her yerindeki Nobu ve Matsuhisa restoranlarının beğenilen ve son derece etkili şefi ve sahibidir.

Nobu, Tokyo'da saygın bir suşi barda sıkı bir çıraklık yaptı. Dünyayı görme hayallerinin onu Peru'da bir suşi bar açmaya yöneltmesi çok uzun sürmedi. Klasik olarak eğitilmiş bir suşi şefi olan Nobu, yeni kültürel deneyimler ve bölgesel malzemelerle karşı karşıya kalarak, bugün Nobu Tarzı olarak bilinen yaratıcı tarzını oluşturdu.

Nobu, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ilk restoranını, Matsuhisa'yı Ocak 1987'de Beverly Hills, California'da açtı. Matsuhisa bir anda başarı hikayesine dönüştü ve hem yemek severler hem de ünlüler için bir mıknatıs oldu. Burada, oyuncu ve yönetmen Robert De Niro ile uzun süreli dostluk ve iş ilişkisi başladı. 1994 yılında New York'ta ilk Nobu'yu birlikte açmaları De Niro'nun ısrarı üzerineydi.