Şef Ali Ronay’dan mimarlara özel menü

Şef Ali Ronay’dan mimarlara özel menü

22.05.2023 12:44:58

Gaggenau, dostlukları uzun yıllara dayanan Türkiye’nin önde gelen mimarları; Seyhan Özdemir, Mustafa Toner ve Kurtul Erkmen’i Showroom’unda özel bir yemekte bir araya getirdi. Şef Ali Ronay’ın özel bir menü ile ev sahipliği yaptığı davetin odağında ise “keşif ve deneyim” vardı.

Konuklar, Ronay’ın hazırladığı lezzet dolu menüsü eşliğinde yemek ve tasarım üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Beef Tataki ve Karides Popcorn ile başlayan menü, ana yemek olarak portakallı tatlı patates püresi ile Pancarlı Somon Grawlax, ardından arpa şehriyeli Risotto ve buharlı fırında Dülger ile devam ederken tatlı olarak, frambuaz sorbe ile Ananas Carpaccio servis etti.

“Keşif ve deneyim”

Mimari alanda her biri büyük başarılara imza atan tasarımcılar, keyifle geçen sohbette, hayatın her alanında seri üretim ve makineleşme derken unutulan ya da göz ardı edilen geleneksel yöntemlerin günümüze taşındığı hikayelerin eşsiz olduğunu, kendi tasarımlarındaki özgünlüklerin bu kültürel miraslarla olan diyaloglarda yattığını ve her bir hikayenin kendilerine eşsiz deneyimler sunarak mesleki alanda sürekli beslediğini dile getirdiler. 

Dünya üzerinde keşfetmekten büyük bir mutluluk ve heyecan duydukları şeylerin; farklı coğrafyalarda o topraklara özgü geleneksel yöntemleri kendilerinden çok şey katarak günümüze taşıyan zanaatkarların güncel yorumlarıyla zenginleştirilmiş hikayeleri olduğunun altını çizdiler. Özellikle mimari, sanat ve yemekle günümüze taşınan modern yorumların, kendilerine her yönden ilham veren en önemli hikayelerin başında geldiğinin altını çizdiler.