Loft Elia Restaurant'a Şef Deniz Aşan'dan özel dokunuş

Loft Elia Restaurant'a Şef Deniz Aşan'dan özel dokunuş

6.06.2023 22:38:38

Bodrum Loft’da yer alan Şef Deniz Aşan yönetimindeki Loft Elia Restaurant yaz sezonuna merhaba dedi.

Türkiye’nin tatil cenneti Bodrum’da, Göltürkbükü ile Torba arasındaki Demirbükü Koyu’nda bulunan ve kısa sürede Bodrum’un vazgeçilmezleri arasına giren Bodrum Loft tatil köyü içerisindeki Loft Elia Restaurant yaz sezonunun başlamasıyla kapılarını açtı.

Tatilcilere muhteşem doğasının yanı sıra geniş bir yemek kültürünü de sunmaya devam eden Bodrum Loft'un ilk iki yılında büyük bir hayran kitlesi yaratan Loft Elia Restaurant, bu yıl eski yerine geri döndü.

Loft Elia Restaurant, tatilcileri yenilenen menüsüyle zengin bir lezzet yolculuğuna çıkarırken, doğanın en taze ürünleri kullanılarak hazırlanan yemekler, enfes tatlarıyla damaklarda unutulmaz bir iz bırakıyor.

Menüsü bulunduğu koyun mavi sularına eşlik eden zeytin ve çam ağaçlarının huzur veren gölgesinden ilham alarak hazırlanan Loft Elia, adını da yörenin simgesi ‘zeytin’den alıyor.

Avangart Ege mutfağının yorumlandığı Loft Elia’nın menüsü, kendi bahçelerinde yetiştirdikleri doğal ürünler, çeşitli Ege otları, yerel deniz ürünleri, açık ateşten etler ile atıştırmalıklar ve paylaşımlı yemeklerden oluşuyor.

Tatilciler Loft Elia’nın Şefi Deniz Aşan yönetimindeki mutfağında sonsuz Ege manzarasına karşı İslenmiş semiz otu, Arapsaçı otlu kalamar, Ezine peynirli dana bonfile, Yaz türüflü Bodrum lokum pilavı, Çalkama (otlu börek) ve Rezeneli sepet peyniri gibi imza lezzetlerinin tadını çıkartıyorlar.

Bodrum’un en yeni turizm tesislerinden biri olarak yaz döneminde tam dolulukla kapılarını açan Bodrum Loft misafirlerini ağırlarken, tatil köyünün içerisinde tüm bölgeye hizmet verecek şekilde konumlandırılan Loft Elia Restaurant da eşsiz manzarasıyla unutulmayacak bir akşam yemeği için zengin menüsünü tatilcilerle buluşturacak.