Külsan 1 ana banner
Empero tepe orta
Öztiryakiler
Four Seasons Sultanahmet'in şefi Metin Yavuz MasterChef Türkiye şampiyonu  oldu

Four Seasons Sultanahmet'in şefi Metin Yavuz MasterChef Türkiye şampiyonu oldu

17.01.2023 11:22:02

Tarihi Yarımada’nın simge oteli Four Seasons Sultanahmet’in genç şefi Metin Yavuz, ilgiyle izlenen MasterChef Türkiye programının birincisi oldu. Yaratıcı yeteneğiyle program boyunca ilgiyle izlenen ve rakiplerini eleyerek finale kalan Yavuz, yemek programının 2022-2023 döneminin şampiyonu oldu. 

Four Seasons Sultanahmet’e staj yapmak üzere 2015 yılında katılan ve aşçılığa olan ilgi ve yeteneğini birlikte çalıştığı Four Seasons’ın deneyimli şefleriyle daha da artıran Metin Yavuz, MasterChef Türkiye Yarışmasında birinci oldu. Ailesinin ve çalışma arkadaşlarının teşvikiyle yemek programına katılan ve sezon boyunca kusursuz biçimde yarışarak finale kalmayı başaran Yavuz, final gecesinde hazırladığı üç aşamalı menü ile şampiyon oldu. 

Bolu Mengen doğumlu olan, aileden gelen aşçılık mesleğini geliştirmek için Mehmet İhsan Mermerci Turizm Otelcilik Lisesinde okuyan ve lise stajını yapmak üzere Four Seasons Sultanahmet’e başlayan Yavuz, 2015 yılından itibaren otelin mutfağında yaratıcı lezzetlere imza atıyor. Sürekli olarak kendisini geliştiren Yavuz, 2019 yılında ise Chaine Des Rôtisseurs Derneği tarafından düzenlenen Jeunes Chefs Rôtisseurs’a (Ulusal Genç Şefler Yarışması) katılarak birinci olmuş ve Kanada’da ülkemizi başarıyla temsil etmişti.